LAJMI I FUNDIT:

Rënia e dronit në Mitrovicë, Hamza: Nuk ka persona të lënduar

Rënia e dronit në Mitrovicë, Hamza: Nuk ka persona të lënduar

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza ka thënë se nga rënia e dronit në lagjen Bair nuk ka pësuar ndonjë person.

Reklama

Hamza në një prononcim për Telegrafin, nuk u deklarua rreth asaj se kujt i përket ky dron, duke shtuar se me këtë çështje merren organet përgjegjëse.

“Droni ka rënë sot. Në bazë të informative nuk ka persona të lënduar e as dëme material. Detajet do të jepen nga organet përgjegjëse”, theksoi ai.

Dron i panjohur i bie në oborr - flet pronari i shtëpisë në Mitrovicë
Lexo po ashtu Dron i panjohur i bie në oborr - flet pronari i shtëpisë në Mitrovicë

Telegrafi ka kontaktuar me Policinë e Kosovës lidhur me rastin, por që deri në publikim të lajmit nuk kanë kthyer ndonjë përgjigje.

Ndryshe, një dron sot i madhësisë rreth tri metra ka rënë në oborrin e një shtëpie në lagjen Bair të Mitrovicës.

Banorët e shtëpisë kanë deklaruar se droni fillimisht ka goditur ballkonin, pastaj ka rënë në tokë.

Droni më pas është larguar nga Policia e Kosovës. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Mirëpriten përplasjet e Ramës me Rusinë për Ukrainën dhe Kosovën

Mirëpriten përplasjet e Ramës me Rusinë për Ukrainën dhe Kosovën

Lajme
Vuçiqi ankohet në OKB: Perëndimi shkeli ligjin ndërkombëtar duke njohur Kosovën

Vuçiqi ankohet në OKB: Perëndimi shkeli ligjin ndërkombëtar duke njohur Kosovën

Lajme
Mushkolaj, Rrahmanit: Gratë vendosin a duan të kenë fëmijë pa burrë

Mushkolaj, Rrahmanit: Gratë vendosin a duan të kenë fëmijë pa burrë

Sociale
Me çka mund të përballet Kosova nëse Kurti nuk lëshon pe para kërkesave të Perëndimit?

Me çka mund të përballet Kosova nëse Kurti nuk lëshon pe para kërkesave të Perëndimit?

Lajme
“I treguat botës se si ta trajtojë saktë Rusinë”: Zelensky shpërndan videon ku Edi Rama përplaset me përfaqësuesin rus në OKB

“I treguat botës se si ta trajtojë saktë Rusinë”: Zelensky shpërndan videon ku Edi Rama përplaset me përfaqësuesin rus në OKB

Lajme
“Unë nuk jam vrasës”, dëshmia nga burgu e shqiptarit të akuzuar për vdekjen e 21-vjeçares në Selanik

“Unë nuk jam vrasës”, dëshmia nga burgu e shqiptarit të akuzuar për vdekjen e 21-vjeçares në Selanik

Lajme
Kalo në kategori