LAJMI I FUNDIT:

Policia e Kosovës

18072 Artikuj

Vetura godet shtyllën e një pompe dertivatesh në Prishtinë

Vetura godet shtyllën e një pompe dertivatesh në Prishtinë

Kronika e Zezë
Policia: Procesi i votimit në veri kaluar i qetë – pa incidente

Policia: Procesi i votimit në veri kaluar i qetë – pa incidente

Kosovë
Dy të lënduar në një aksident në Bellanicë të Malishevës

Dy të lënduar në një aksident në Bellanicë të Malishevës

Kronika e Zezë
Në veri të vendit konfiskohen dy armë të gjata, një elektroshok dhe një sasi e municionit

Në veri të vendit konfiskohen dy armë të gjata, një elektroshok dhe një sasi e municionit

Kronika e Zezë
Ndalohet një serb në Leposaviq – dyshohet se hyri ilegalisht në Kosovë

Ndalohet një serb në Leposaviq – dyshohet se hyri ilegalisht në Kosovë

Kronika e Zezë
Gjendet pa shenja jete një person në një pyll në Batllavë

Gjendet pa shenja jete një person në një pyll në Batllavë

Kronika e Zezë
Arrestohen katër persona – konfiskohet drogë në vlerë 70 mijë euro në Suharekë

Arrestohen katër persona – konfiskohet drogë në vlerë 70 mijë euro në Suharekë

Kronika e Zezë
Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Kosovë
Nuk zbatohet ligji që Qeveria vet e hartoi, s’paguhet rrezikshmëria në orët shtesë

Nuk zbatohet ligji që Qeveria vet e hartoi, s’paguhet rrezikshmëria në orët shtesë

Siguri
Gjendet i vdekur një 32-vjeçar në Suharekë, policia jep dyshimet e para

Gjendet i vdekur një 32-vjeçar në Suharekë, policia jep dyshimet e para

Kronika e Zezë
Voziste i dehur në magjistralen Ferizaj – Prishtinë, Policia i jep 200 euro gjobë dhe heqje e patentë shoferit për tre muaj

Voziste i dehur në magjistralen Ferizaj – Prishtinë, Policia i jep 200 euro gjobë dhe heqje e patentë shoferit për tre muaj

Kronika e Zezë
Arrestohet një person në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, i dyshuar për shitblerje të narkotikëve

Arrestohet një person në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, i dyshuar për shitblerje të narkotikëve

Kronika e Zezë
Djali denoncon babën për dhunë psikike ndaj nënës, gruaja burrin, vajzat babanë e burri gruan – nëntë raste të dhunës në familje në 24-orë

Djali denoncon babën për dhunë psikike ndaj nënës, gruaja burrin, vajzat babanë e burri gruan – nëntë raste të dhunës në familje në 24-orë

Kronika e Zezë
Policia ndalon një person në Podujevë, dyshohet se ka bashkëjetuar me një vajzë të mitur

Policia ndalon një person në Podujevë, dyshohet se ka bashkëjetuar me një vajzë të mitur

Kronika e Zezë
Lëndohet rëndë me thikë një 20-vjeçar në Ferizaj, kapet sulmuesi

Lëndohet rëndë me thikë një 20-vjeçar në Ferizaj, kapet sulmuesi

Kronika e Zezë
Tejkaloi përdorimin e forcës ndaj një qytetari në Prizren, IPK kërkon suspendimin e rreshterit

Tejkaloi përdorimin e forcës ndaj një qytetari në Prizren, IPK kërkon suspendimin e rreshterit

Siguri
Stano: Shqetësues arrestimi i zyrtarëve policorë të Kosovës nga Serbia

Stano: Shqetësues arrestimi i zyrtarëve policorë të Kosovës nga Serbia

Kosovë
Policia kërkon ndihmë për identifikim e dy të dyshuarve për “shpërdorim të pasurisë së huaj”

Policia kërkon ndihmë për identifikim e dy të dyshuarve për “shpërdorim të pasurisë së huaj”

Kronika e Zezë
Dyshohet për dhunë në familje, IPK rekomandon suspendimin e një kapiteni policor

Dyshohet për dhunë në familje, IPK rekomandon suspendimin e një kapiteni policor

Kosovë
Vuçiq e quan “hipokrit” reagimin e ndërkombëtarëve për ndalimin e qytetarëve të Kosovës

Vuçiq e quan “hipokrit” reagimin e ndërkombëtarëve për ndalimin e qytetarëve të Kosovës

Kosovë
“Mund të mbeteni pa patentë shofer” – pas Ligjit të ri policia apelon vozitësit që të respektojnë rregullat e trafikut

“Mund të mbeteni pa patentë shofer” – pas Ligjit të ri policia apelon vozitësit që të respektojnë rregullat e trafikut

Kosovë
500 euro gjobë, 5 pikë negative, 6 muaj masë mbrojtëse e sekuestrim i veturës – Policia dënon vozitësin në Pejë

500 euro gjobë, 5 pikë negative, 6 muaj masë mbrojtëse e sekuestrim i veturës – Policia dënon vozitësin në Pejë

Kronika e Zezë
Tri raste të dhënies së gjobave në autostrada, njëri me 200 euro për mos regjistrim të veturës dhe dy të tjerë me nga 500 euro për ndalim të vozitjes

Tri raste të dhënies së gjobave në autostrada, njëri me 200 euro për mos regjistrim të veturës dhe dy të tjerë me nga 500 euro për ndalim të vozitjes

Kosovë
Aksion në orët e hershme të mëngjesit në Podujevë – arrestohet personi i kërkuar, i dënuar me tri vite burgim

Aksion në orët e hershme të mëngjesit në Podujevë – arrestohet personi i kërkuar, i dënuar me tri vite burgim

Kronika e Zezë