LAJMI I FUNDIT:

Karolina e Jugut

60 Artikuj

Rrëzohet një aeroplan luftarak F-16 në bazën ajrore në Karolinën e Jugut, humb jetën piloti

Rrëzohet një aeroplan luftarak F-16 në bazën ajrore në Karolinën e Jugut, humb jetën piloti

Nga Bota
Infektohen me coronavirus pesë anëtarë të Kongresit amerikan

Infektohen me coronavirus pesë anëtarë të Kongresit amerikan

Nga Bota
Biden fitoi në Karolinën e Jugut, ngadalësoi vazhdimin e fushatës së Sanders

Biden fitoi në Karolinën e Jugut, ngadalësoi vazhdimin e fushatës së Sanders

Nga Bota
Anija spiune ruse kapet duke lundruar në brigjet e Karolinës së Jugut

Anija spiune ruse kapet duke lundruar në brigjet e Karolinës së Jugut

Nga Bota
Pas uraganit Matthew që shkatërroi gjithçka, çifti amerikan zbulon diçka në plazhin e lagjes së tyre – gjyle topi nga lufta civile

Pas uraganit Matthew që shkatërroi gjithçka, çifti amerikan zbulon diçka në plazhin e lagjes së tyre – gjyle topi nga lufta civile

Interesante
Gjunjëzohet para gruas që e kërkoi tërë jetën, momenti i takimit të parë të nënës me të bijën që e dha për adoptim 52 vite më parë

Gjunjëzohet para gruas që e kërkoi tërë jetën, momenti i takimit të parë të nënës me të bijën që e dha për adoptim 52 vite më parë

Nga Bota
Rrufeja godet burrin, pamjet që tregojnë momentin e frikshëm – edhe në xhirim të ngadalësuar

Rrufeja godet burrin, pamjet që tregojnë momentin e frikshëm – edhe në xhirim të ngadalësuar

Interesante
Polici amerikan ia shpëton jetën foshnjës që nuk po merrte frymë, kamera e vendosur në uniformën e tij filmon gjithçka

Polici amerikan ia shpëton jetën foshnjës që nuk po merrte frymë, kamera e vendosur në uniformën e tij filmon gjithçka

Nga Bota
Një tjetër tërmet më i fuqishëm dridh Kaliforninë e Jugut

Një tjetër tërmet më i fuqishëm dridh Kaliforninë e Jugut

Nga Bota
Qeni nuk ndaloi së ledhatuari zjarrfikësin nga i cili u shpëtua (Video)

Qeni nuk ndaloi së ledhatuari zjarrfikësin nga i cili u shpëtua (Video)

Fun Lajme
BMW X5 M pa asnjë shtresë kamuflazhi (Foto)

BMW X5 M pa asnjë shtresë kamuflazhi (Foto)

Modelet e Reja
Një grua befason të gjithë, e godet dhe e lë pavetëdije një burrë – në mes të turmës (Video)

Një grua befason të gjithë, e godet dhe e lë pavetëdije një burrë – në mes të turmës (Video)

Fun Lajme
Zgjohet nga gjumi i tmerruar, qeni i kërceu te fytyra duke dashur ta merrte copën e djathit që e hodhi gruaja tij (Video)

Zgjohet nga gjumi i tmerruar, qeni i kërceu te fytyra duke dashur ta merrte copën e djathit që e hodhi gruaja tij (Video)

Dështime
Objekti misterioz që lëvizi natën nëpër qiell (Video)

Objekti misterioz që lëvizi natën nëpër qiell (Video)

Interesante
“Mos mi prek patatinat”, adoleshenti qëllon me armë kushëririn

“Mos mi prek patatinat”, adoleshenti qëllon me armë kushëririn

Nga Bota
‘Anija kozmike’ që u gjet në një plazh, doli se ishte një objekt i zakonshëm bregdetar (Foto)

‘Anija kozmike’ që u gjet në një plazh, doli se ishte një objekt i zakonshëm bregdetar (Foto)

Interesante
Rritet në 43 numri i të vdekurve nga uragani Florence

Rritet në 43 numri i të vdekurve nga uragani Florence

Nga Bota
Raportonte duke sfiduar ‘erërat e fuqishme’, por kalimtarët dëshmojnë të kundërtën (Video)

Raportonte duke sfiduar ‘erërat e fuqishme’, por kalimtarët dëshmojnë të kundërtën (Video)

Dështime
​Evakuohen një milion qytetar për shkak të uraganit Florence

​Evakuohen një milion qytetar për shkak të uraganit Florence

Nga Bota
E zënë policia duke vozitur nën ndikim të alkoolit, vajza nga  SHBA-të ka një lutje për ata – “mos me arrestoni, jam e bukur dhe e bardhë” (Video)

E zënë policia duke vozitur nën ndikim të alkoolit, vajza nga  SHBA-të ka një lutje për ata – “mos me arrestoni, jam e bukur dhe e bardhë” (Video)

Dështime
Shoferja u hodh nga vetura që po rrokullisej, derisa ndiqej nga policia (Video)

Shoferja u hodh nga vetura që po rrokullisej, derisa ndiqej nga policia (Video)

Nga Bota
Valixhen e mbetur në aeroport, kompania ajrore ia dërgoi me helikopter në maje të malit (Video)

Valixhen e mbetur në aeroport, kompania ajrore ia dërgoi me helikopter në maje të malit (Video)

Fun Lajme
Shqeu fotografinë e ultrazërit, e nervozuar se do të bëhet ‘motra e madhe’ (Video)

Shqeu fotografinë e ultrazërit, e nervozuar se do të bëhet ‘motra e madhe’ (Video)

Fun Lajme
Abuzuesi e mbajti të lidhur për një anije për 65 ditë gruan nga Karolina e Jugut

Abuzuesi e mbajti të lidhur për një anije për 65 ditë gruan nga Karolina e Jugut

Nga Bota