LAJMI I FUNDIT:

Një tjetër tërmet më i fuqishëm dridh Kaliforninë e Jugut

Një tjetër tërmet më i fuqishëm dridh Kaliforninë e Jugut

Një tjetër tërmet, kësaj radhe me magnitudë 7.1, ka goditur Kaliforninë e Jugut, thonë meteorologët amerikanë, në dridhjen më të madhe të regjistruar prej dy dekadash.

Reklama

Epiqendra e tërmetit ishte afër qytetit të Ridgecrest, rreth 240 km në verilindje të Los Anxhelosit.

Autoritetet në Los Anxhelos njoftuan se nuk ka ende raportime për të vdekur ose të plagosur.

Tërmeti zgjati rreth 30 sekonda dhe u ndje gjithashtu edhe në Meksikë.

Pas tërmetit 6.4 ballë të së enjtes në Kaliforni janë regjistruar rreth 200 lëkundje të tjera me magnitudë më të vogël.

Në trend Botë

Më shumë
SHBA liberalizon vizat për Izraelin - por, izraelitët duhet të plotësojnë një kusht para se të udhëtojnë lirshëm drejt Amerikës

SHBA liberalizon vizat për Izraelin - por, izraelitët duhet të plotësojnë një kusht para se të udhëtojnë lirshëm drejt Amerikës

Amerika
Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Serbia
Momenti kur forcat speciale hyjnë nga një helikopter në një anije që mbante kokainë me vlerë rreth 155 milionë euro në brigjet e Irlandës

Momenti kur forcat speciale hyjnë nga një helikopter në një anije që mbante kokainë me vlerë rreth 155 milionë euro në brigjet e Irlandës

Evropa
E dhimbshme: Një nënë dhe fëmija e saj duke qarë ndërsa kalojnë nën tela me gjemba – duke tentuar të kalojnë kufirin ndërmjet Meksikës dhe SHBA-së

E dhimbshme: Një nënë dhe fëmija e saj duke qarë ndërsa kalojnë nën tela me gjemba – duke tentuar të kalojnë kufirin ndërmjet Meksikës dhe SHBA-së

Botë
Mercenarët e Wagnerit kthehen në lindje të Ukrainës

Mercenarët e Wagnerit kthehen në lindje të Ukrainës

Evropa
Moska publikon intervistën me admiralin

Moska publikon intervistën me admiralin "e vdekur"

Botë
Kalo në kategori