LAJMI I FUNDIT:

Karolina e Jugut

68 Artikuj

Rritet në 43 numri i të vdekurve nga uragani Florence

Rritet në 43 numri i të vdekurve nga uragani Florence

Nga Bota
Raportonte duke sfiduar ‘erërat e fuqishme’, por kalimtarët dëshmojnë të kundërtën (Video)

Raportonte duke sfiduar ‘erërat e fuqishme’, por kalimtarët dëshmojnë të kundërtën (Video)

Dështime
​Evakuohen një milion qytetar për shkak të uraganit Florence

​Evakuohen një milion qytetar për shkak të uraganit Florence

Nga Bota
E zënë policia duke vozitur nën ndikim të alkoolit, vajza nga  SHBA-të ka një lutje për ata – “mos me arrestoni, jam e bukur dhe e bardhë” (Video)

E zënë policia duke vozitur nën ndikim të alkoolit, vajza nga  SHBA-të ka një lutje për ata – “mos me arrestoni, jam e bukur dhe e bardhë” (Video)

Dështime
Shoferja u hodh nga vetura që po rrokullisej, derisa ndiqej nga policia (Video)

Shoferja u hodh nga vetura që po rrokullisej, derisa ndiqej nga policia (Video)

Nga Bota
Valixhen e mbetur në aeroport, kompania ajrore ia dërgoi me helikopter në maje të malit (Video)

Valixhen e mbetur në aeroport, kompania ajrore ia dërgoi me helikopter në maje të malit (Video)

Fun Lajme
Shqeu fotografinë e ultrazërit, e nervozuar se do të bëhet ‘motra e madhe’ (Video)

Shqeu fotografinë e ultrazërit, e nervozuar se do të bëhet ‘motra e madhe’ (Video)

Fun Lajme
Abuzuesi e mbajti të lidhur për një anije për 65 ditë gruan nga Karolina e Jugut

Abuzuesi e mbajti të lidhur për një anije për 65 ditë gruan nga Karolina e Jugut

Nga Bota
BMW X6 2019 me pamje më të mirë se që pritej (Foto)

BMW X6 2019 me pamje më të mirë se që pritej (Foto)

Modelet e Reja
Volvo tregon edhe një pjesë të S60, para prezantimit zyrtar që bëhet këto ditë (Foto)

Volvo tregon edhe një pjesë të S60, para prezantimit zyrtar që bëhet këto ditë (Foto)

Modelet e Reja
Volvo bën të ditur datën e prezantimit të modelit S60 (Foto)

Volvo bën të ditur datën e prezantimit të modelit S60 (Foto)

Modelet e Reja
Të burgosurit rrahen mes veti, 7 të vdekur dhe 17 të plagosur – publikohen pamjet rrëqethëse (Foto/Video, +18)

Të burgosurit rrahen mes veti, 7 të vdekur dhe 17 të plagosur – publikohen pamjet rrëqethëse (Foto/Video, +18)

Nga Bota
Këndonte dhe i binte pianos për të birin e sëmurë, befasohet nga duartrokitjet e mjekëve (Video)

Këndonte dhe i binte pianos për të birin e sëmurë, befasohet nga duartrokitjet e mjekëve (Video)

Fun Lajme
“Tregoni familjes se i dua shumë”: Deshi ta ndalonte një të panjohur, polici papritmas qëllohet katër herë me armë (Video,+18)

“Tregoni familjes se i dua shumë”: Deshi ta ndalonte një të panjohur, polici papritmas qëllohet katër herë me armë (Video,+18)

Nga Bota
Turisti publikon Live të shtënat që lanë shtatë të plagosur, gjatë një zënke në Karolinën e Jugut (Video)

Turisti publikon Live të shtënat që lanë shtatë të plagosur, gjatë një zënke në Karolinën e Jugut (Video)

Nga Bota
Trungu i pemës shkatërron veturën, shoferi shpëton pa lëndime (Foto)

Trungu i pemës shkatërron veturën, shoferi shpëton pa lëndime (Foto)

Ngjarje
Skllavja e seksit lirohet nga zinxhirët, përdhunohej prej dy muajsh nga vrasësi serik (Video)

Skllavja e seksit lirohet nga zinxhirët, përdhunohej prej dy muajsh nga vrasësi serik (Video)

Nga Bota
Ford Mustang dështon të bëjë rrëshqitje në pistë (Video)

Ford Mustang dështon të bëjë rrëshqitje në pistë (Video)

Ekonomi
Pronari e shpëtoi BMW-në nga uragani, duke e parkuar brenda shtëpisë (Foto)

Pronari e shpëtoi BMW-në nga uragani, duke e parkuar brenda shtëpisë (Foto)

Auto Fun
Profesori shfrytëzoi bletën e lidhur në tel, për t’i shpjeguar studentëve mekanikën (Video)

Profesori shfrytëzoi bletën e lidhur në tel, për t’i shpjeguar studentëve mekanikën (Video)

Fun Lajme