LAJMI I FUNDIT:

Rrëzohet një aeroplan luftarak F-16 në bazën ajrore në Karolinën e Jugut, humb jetën piloti

Rrëzohet një aeroplan luftarak F-16 në bazën ajrore në Karolinën e Jugut, humb jetën piloti

Aeroplani luftarak i ushtrisë amerikane F-16 është rrëzuar në bazën ajrore Shaw në Karolinën e Jugut, me c’rast piloti ka humbur jetën, thuhet në kumtesën e ueb-faqes zyrtare të kësaj baze ajrore.

Reklama

“Aeroplani luftarak F-16CM “Fighting Falcon” i forcave ajrore të SHBA-ve, është rrëzuar më 30 qershor në bazë. Gjatë aksidentit aeroplanit po kryente misionin e përditshëm, kurse në fluturake gjendej një pilot”, thuhet ndër tjera në kumtesë, transmeton Telegrafi.

Emri i pilotit si dhe shkaku që mund të ketë quar në rrëzimin e aeroplanit nuk janë bërë të ditura deri më tani.

Një video amatore shfaq aeroplanin e rrëzuar në bazë i mbuluar nga zjarri, si dhe ekipet e zjarrfikësve që mundoheshin ta lokalizojnë zjarrin. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Pamjet e para të serbëve që hapen tunelin për në depon e Gjykatës së Lartë në Mal të Zi

Pamjet e para të serbëve që hapen tunelin për në depon e Gjykatës së Lartë në Mal të Zi

Mali i Zi
SHBA furnizon Ukrainën me raketa ATACMS - çfarë do të thotë kjo për rusët?

SHBA furnizon Ukrainën me raketa ATACMS - çfarë do të thotë kjo për rusët?

Evropa
Çfarë po ndodh me normalizimin e marrëdhënieve midis Arabisë Saudite dhe Izraelit - si reaguan Palestina dhe Irani?

Çfarë po ndodh me normalizimin e marrëdhënieve midis Arabisë Saudite dhe Izraelit - si reaguan Palestina dhe Irani?

Botë
Si do të dukej paqja në Lindjen e Mesme sipas Netanyahut

Si do të dukej paqja në Lindjen e Mesme sipas Netanyahut

Azia
Ukraina po vazhdon përballjen edhe me korrupsionin - arrestohen disa zyrtarë që lëshonin dokumente false për t'i ikur luftës

Ukraina po vazhdon përballjen edhe me korrupsionin - arrestohen disa zyrtarë që lëshonin dokumente false për t'i ikur luftës

Evropa
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Kalo në kategori