LAJMI I FUNDIT:

Anija spiune ruse kapet duke lundruar në brigjet e Karolinës së Jugut

Anija spiune ruse kapet duke lundruar në brigjet e Karolinës së Jugut

Një anije ruse u pa duke lundruar në brigjet e Karolinës së Jugut dhe Florida ditët e fundit ndërsa operonte në një “mënyrë të pasigurt”, sipas një raporti.

Reklama

Viktor Leonov, një anije spiune ruse, është kthyer në ujërat ndërkombëtare, por kësaj radhe ngriti alarm në Gardën Bregdetare të SHBA-së kur u pa në brigjet e Karolinës së Jugut, raporton CNN, transmeton Telegrafi.

Një zyrtar i tha rrjetit se sjellja e anijes shihej si “e pasigurt” sepse nuk përdorte drita drejtuese në mot me shikim të ulët dhe nuk u përgjigjej anijeve tjera tregtare, një procedurë standarde e përdorur për të parandaluar aksidentet e mundshme.

Anija spiune ruse ka monitoruar ujërat ndërkombëtare përgjatë Bregut Lindor që nga 2015, sipas raportit.

Një zëdhënës i Rojës Bregdetare të SHBA-së konfirmoi për The Post se lëshoi ​​një “Buletin të Informacionit për Sigurinë Detare” për të paralajmëruar marinarët e tjerë në rajon për praninë dhe sjelljen e çuditshme të anijes. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Para aksidentit fatal, shoferi i autobusit të djegur në Venedik kishte postuar një fotografi

Para aksidentit fatal, shoferi i autobusit të djegur në Venedik kishte postuar një fotografi

Evropa
Kaos në Dhomën e Përfaqësuesve, shkarkimin e kryetarit e kërkoi republikani besnik i Trumpit

Kaos në Dhomën e Përfaqësuesve, shkarkimin e kryetarit e kërkoi republikani besnik i Trumpit

Amerika

"Teorema e Pitagorës" gjendet në një pllakë balte 1000 vjet më e vjetër se Pitagora

Botë
Ministria britanike e Mbrojtjes: Rusët me shumë gjasë kanë rrëzuar një nga aeroplanët e tyre në Ukrainë

Ministria britanike e Mbrojtjes: Rusët me shumë gjasë kanë rrëzuar një nga aeroplanët e tyre në Ukrainë

Evropa
“Ka shumë të vdekur”, fjalët e para të zjarrfikësve që arritën në vendin ku u aksidentua autobusi në Venedik - që humbën jetën 21 persona

“Ka shumë të vdekur”, fjalët e para të zjarrfikësve që arritën në vendin ku u aksidentua autobusi në Venedik - që humbën jetën 21 persona

Evropa
Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Evropa
Kalo në kategori