LAJMI I FUNDIT:

Erërat e forta fryjnë në plazhet e Karolinës së Jugut, çadra i ngulet në gjoks gruas – humb jetën 63-vjeçarja

Erërat e forta fryjnë në plazhet e Karolinës së Jugut, çadra i ngulet në gjoks gruas – humb jetën 63-vjeçarja

Një grua në Karolinën e Jugut ka vdekur pasi që u lëndua për vdekje, kur çadra e plazhit në Mirtle Beach iu ngul në gjoks.

Reklama

Siç raporton The Guardian, çadra iu ngul në gjoks. Ishin erërat e forta që e ngritën në ajër çadrën që e goditi Tami Pero, e cila ishte në plazh në Garden City në Karolinën e Jugut, transmeton Telegrafi.

Pero, 63-vjeçe, ka ndërruar jetë orë një vonë në dhomën e spitalit. Çadrat e plazheve kanë fundin e punuar me një mjet të mprehtë, që janë dedikuar që të ngulen thellë në tokë.

Në anën tjetër agjencia federale vlerëson se rreth 3.000 persona lëndohen në vit nga këto çadra.

E senatorët amerikanë Tim Kane dhe Mark Worner nga Virginia kanë kërkuar nga agjencia për siguri që të hulumtojë çështjet e sigurisë rreth përdorimit të këtyre çadrave në plazhe, dhe të fillohet një fushatë, pasi një çadër shiu vrau një grua në Virginia në vitin 2016. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Evropa
Zelensky: Ukraina në pritje të marrëveshjeve përfundimtare për dorëzimin e aeroplanëve F-16

Zelensky: Ukraina në pritje të marrëveshjeve përfundimtare për dorëzimin e aeroplanëve F-16

Evropa
Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Evropa
Plani i OKB-së, deri në vitin 2040 niveli i ndotjes nga plastika do të ulet 80 për qind

Plani i OKB-së, deri në vitin 2040 niveli i ndotjes nga plastika do të ulet 80 për qind

Botë
Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Evropa
Momenti kur droni ukrainas gjurmon llogoren e një ushtari rus, për ta bombarduar më pas me predha

Momenti kur droni ukrainas gjurmon llogoren e një ushtari rus, për ta bombarduar më pas me predha

Evropa
Kalo në kategori