LAJMI I FUNDIT:

Shtëpia e tij po digjej, ai jep predikim të drejtpërdrejtë në Facebook: Vullneti i Zotit duhet të shkojë në vend – ndonjëherë ne nuk e kuptojmë vullnetin e Tij!

Shtëpia e tij po digjej, ai jep predikim të drejtpërdrejtë në Facebook: Vullneti i Zotit duhet të shkojë në vend – ndonjëherë ne nuk e kuptojmë vullnetin e Tij!

Një predikues i Karolinës së Jugut mbajti një predikim të drejtpërdrejtë teksa filmonte shtëpinë e tij duke i djegur të dielën, duke u kujtuar ndjekësve të tij se “Zoti është i mirë”.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ‘Apostulli’ Sammy Smith, 64 vjeç, transmetoi drejtpërdrejt shtëpinë e tij që po digjej në Facebook më 7 nëntor duke thënë se ai kurrë nuk e humbi besimin – por vetëm briskun e rrojës.

Pavarësisht se shihte flakët duke përfshirë shtëpinë e tij, predikuesi përsëri tha: “Unë jam duke bërë shërbime kishtare këtë mëngjes. Nuk mund të rruhem, mendova se mund të rruhem. Duket sikur nuk mund të rruhem këtë mëngjes”.

“Por unë thjesht doja që të gjithë ta dinin se Zoti është i mirë. Ai po na bekon. Çdo gjë do të bëhet mirë…”.

Smith e shpërndau videon në faqen e tij në Facebook, duke treguar shtëllungat e mëdha dhe të errëta të tymit që ngrihen nga maja e shtëpisë së tij, ndërsa flakët përfshijnë katin e fundit.

Dy fqinjët e tij përdorën zorrët e tyre të lëndinës për të derdhur ujë në dritaret e katit të sipërm ku filloi zjarri derisa Departamenti i Zjarrfikësve të Simpsonville mbërriti me një zorrë shumë më të madhe dhe më të fuqishme.

“Shtëpia është ndoshta shumë e shkatërruar”, tha ai. “Por Zoti na nxori jashtë. Dhe, ju e dini, vullneti i Zotit duhet të shkojë në vend gjithmonë. Ndonjëherë ne nuk e kuptojmë vullnetin e Tij”.

Megjithëse shkaku i zjarrit mbetet i paqartë, Sammy dyshoi se ishte për shkak të një njësie ngrohjeje ose pajisje elektronike.

Vajza dhe i biri i tij, dhomat e gjumit të të cilëve janë lart, humbën të gjitha gjërat e tyre, por askush nuk u lëndua nga zjarri.

‘Apostulli’ falënderoi gjithashtu komunitetin e tij për mbështetjen e tyre.

“Ata po sillnin donacione dhe unë ndjeva dashurinë e tyre. Dhe unë, kur ndjeva dashurinë e tyre, u bëra si një foshnje që qanë”, tha Smith. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Evropa
Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Evropa
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

Botë
Kalo në kategori