LAJMI I FUNDIT:

Joaquin Guzman

33 Artikuj

Gruaja e El Chapos dënohet me tre vite burgim, ajo e ndihmoi narko-bosin në ndërtimin e perandorisë që kap vlerën e miliarda dollarëve

Gruaja e El Chapos dënohet me tre vite burgim, ajo e ndihmoi narko-bosin në ndërtimin e perandorisë që kap vlerën e miliarda dollarëve

Amerika
Shkëlqimi dhe rënia e Emma Coronel Aispuros: Dikur një mbretëreshë droge, tani në izolim total

Shkëlqimi dhe rënia e Emma Coronel Aispuros: Dikur një mbretëreshë droge, tani në izolim total

Amerika
Narko-mbretëresha meksikane që ishte fshehur prapa petkut të nënës së përkryer, kush është në fakt gruaja e El Chapos

Narko-mbretëresha meksikane që ishte fshehur prapa petkut të nënës së përkryer, kush është në fakt gruaja e El Chapos

Amerika Latine
Gruaja e El Chapo mbetet prapa grilave të burgut

Gruaja e El Chapo mbetet prapa grilave të burgut

Amerika
‘Varësia ime e vetme janë gratë’: El Chapo, katër herë i martuar, tregon se është baba i 23 fëmijëve

‘Varësia ime e vetme janë gratë’: El Chapo, katër herë i martuar, tregon se është baba i 23 fëmijëve

Nga Bota
Një vit pas dënimit të përjetshëm, “El Chapo” shpreson të lirohet nga burgu

Një vit pas dënimit të përjetshëm, “El Chapo” shpreson të lirohet nga burgu

Nga Bota
Ekzekutohet njëri nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të El Chapos, e quanin Chino Antrax – udhëhiqte me njësinë e vrasësve profesionistë

Ekzekutohet njëri nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të El Chapos, e quanin Chino Antrax – udhëhiqte me njësinë e vrasësve profesionistë

Nga Bota
Narko-karteli i El Chapos së bashku me të bijën e tij u shpërndajnë pako ushqimore të varfërve, babai “mbret i drogës” – vajza u jep ushqim me imazhin e tij

Narko-karteli i El Chapos së bashku me të bijën e tij u shpërndajnë pako ushqimore të varfërve, babai “mbret i drogës” – vajza u jep ushqim me imazhin e tij

Nga Bota
Presidenti meksikan filmohet duke shtrënguar duart me të ëmën e El Chapos

Presidenti meksikan filmohet duke shtrënguar duart me të ëmën e El Chapos

Nga Bota
Publikohen pamje të papara të El Chapos, gardianët e rruajnë dhe ia marrin gjurmën e gishtërinjve – e pyesin edhe për profesionin

Publikohen pamje të papara të El Chapos, gardianët e rruajnë dhe ia marrin gjurmën e gishtërinjve – e pyesin edhe për profesionin

Nga Bota
Pasuesja e liderit të narko-kartelit Sinaloa tha “po”, martohet e bija e El Chapos

Pasuesja e liderit të narko-kartelit Sinaloa tha “po”, martohet e bija e El Chapos

Nga Bota
E bija e narko-bosit meksikan El Chapo, prezanton birrën e re që bartë emrin dhe fotografinë e babait të saj

E bija e narko-bosit meksikan El Chapo, prezanton birrën e re që bartë emrin dhe fotografinë e babait të saj

Interesante
Djali i paprekshëm i El Chapo “lë pa fjalë” mysafirët për Krishtlindje – përveç një feste masive, u ofron edhe dhjetëra vetura si dhuratë

Djali i paprekshëm i El Chapo “lë pa fjalë” mysafirët për Krishtlindje – përveç një feste masive, u ofron edhe dhjetëra vetura si dhuratë

Nga Bota
Arrestohet ish-ministri meksikan i Sigurisë, akuzohet për mitmarrje nga narko-karteli

Arrestohet ish-ministri meksikan i Sigurisë, akuzohet për mitmarrje nga narko-karteli

Nga Bota
Qeveria meksikane shet tri shtëpitë e El Chapos për 228 mijë dollarë, pavarësisht se ato vlejnë një milion – brenda tyre ka tunele sekrete

Qeveria meksikane shet tri shtëpitë e El Chapos për 228 mijë dollarë, pavarësisht se ato vlejnë një milion – brenda tyre ka tunele sekrete

Nga Bota
Kishte ndihmuar në arrestimin e djalit të El Chapos, polici meksikan qëllohet me 155 plumba në parking  dhe atë në mes të ditës

Kishte ndihmuar në arrestimin e djalit të El Chapos, polici meksikan qëllohet me 155 plumba në parking  dhe atë në mes të ditës

Nga Bota
Presidenti meksikan mbron vendimin për ta liruar djalin e El Chapos: Arrestimi i një krimineli, nuk ka më shumë vlerë se shpëtimi i shumë njerëzve

Presidenti meksikan mbron vendimin për ta liruar djalin e El Chapos: Arrestimi i një krimineli, nuk ka më shumë vlerë se shpëtimi i shumë njerëzve

Nga Bota
Për ta kapur u deshën të zhvillohen luftime të ashpra mes forcave të sigurisë dhe kartelit Sinaloa, autoritet meksikane lirojnë djalin e El Chapos – për pak sa nuk u përgjak i tërë qyteti  

Për ta kapur u deshën të zhvillohen luftime të ashpra mes forcave të sigurisë dhe kartelit Sinaloa, autoritet meksikane lirojnë djalin e El Chapos – për pak sa nuk u përgjak i tërë qyteti  

Nga Bota
Lufta për tunelet e El Chapos, karteli i tij nuk është shkatërruar – me këto tunele fitojnë miliarda dollarë

Lufta për tunelet e El Chapos, karteli i tij nuk është shkatërruar – me këto tunele fitojnë miliarda dollarë

Nga Bota
U dënua me burg të përjetshëm, por nuk do të jetë ‘i vetmuar’: Njihuni me kriminelët që do të jenë ‘shokë burgu’ me El Chapo-n

U dënua me burg të përjetshëm, por nuk do të jetë ‘i vetmuar’: Njihuni me kriminelët që do të jenë ‘shokë burgu’ me El Chapo-n

Nga Bota
“El Chapo” u dënua me burg të përjetshëm, familja fillon një biznes me lejen e tij – dhe SHBA mund të mos jetë në gjendje të bëjë asgjë

“El Chapo” u dënua me burg të përjetshëm, familja fillon një biznes me lejen e tij – dhe SHBA mund të mos jetë në gjendje të bëjë asgjë

Nga Bota
E gjithë bota foli sesi El Chapo ishte arratisur nga burgu përmes një tuneli – për muaj të tërë kishte qëndruar i fshehur – ishte aktori i njohur holivudian që e “tradhtoi”

E gjithë bota foli sesi El Chapo ishte arratisur nga burgu përmes një tuneli – për muaj të tërë kishte qëndruar i fshehur – ishte aktori i njohur holivudian që e “tradhtoi”

Nga Bota
Dikur krenohej për arratisjet spektakolare nga burgjet, tani El Chapo do ta kalojë pjesën tjetër të jetës prapa grilave – dënohet me burgim të përjetshëm

Dikur krenohej për arratisjet spektakolare nga burgjet, tani El Chapo do ta kalojë pjesën tjetër të jetës prapa grilave – dënohet me burgim të përjetshëm

Nga Bota
Pas babait, SHBA akuzon për trafik droge edhe dy djemtë e El Chapo-s

Pas babait, SHBA akuzon për trafik droge edhe dy djemtë e El Chapo-s

Nga Bota