LAJMI I FUNDIT:
Hashim Thaçi

Hashim Thaçi

6700 Artikuj

Apeli i Speciales ua refuzon 20 personave statusin e viktimave

Apeli i Speciales ua refuzon 20 personave statusin e viktimave

Drejtësi
Lladrovci takon Thaçin dhe Veselin në Hagë

Lladrovci takon Thaçin dhe Veselin në Hagë

Kosovë
Seanca të mbyllura në mbrojtje të dëshmitarëve

Seanca të mbyllura në mbrojtje të dëshmitarëve

Drejtësi
Rama shkruan për ditëlindjen e Thaçit: Ai është i marrë peng nga bashkësia e lartë ndërkombëtare

Rama shkruan për ditëlindjen e Thaçit: Ai është i marrë peng nga bashkësia e lartë ndërkombëtare

Kosovë
Hashim Thaçi mbush 55 vjet

Hashim Thaçi mbush 55 vjet

Kosovë
Zëri i Amerikës: Pse është i rëndësishëm procesi gjyqësor ndaj ish drejtuesve të UÇK-së?

Zëri i Amerikës: Pse është i rëndësishëm procesi gjyqësor ndaj ish drejtuesve të UÇK-së?

Drejtësi
Gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve vazhdon më 10 maj

Gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve vazhdon më 10 maj

Drejtësi
Thaçit dhe Veselit i vazhdohet masa e paraburgimit

Thaçit dhe Veselit i vazhdohet masa e paraburgimit

Drejtësi
​Mbrojtja nis intervistimin e dëshmitarit të dytë në rastin Thaçi dhe të tjerët

​Mbrojtja nis intervistimin e dëshmitarit të dytë në rastin Thaçi dhe të tjerët

Kosovë
Kujtimet e Vuçiqit nga negociatat në Bruksel: Kisha bisedë të pakëndshme me Thaçin – fjeta në dysheme

Kujtimet e Vuçiqit nga negociatat në Bruksel: Kisha bisedë të pakëndshme me Thaçin – fjeta në dysheme

Kosovë
Përfundon seanca e sotme ndaj Thaçit dhe të tjerëve, dëshmitari i prokurorisë u dëgjua tërësisht në seancë private

Përfundon seanca e sotme ndaj Thaçit dhe të tjerëve, dëshmitari i prokurorisë u dëgjua tërësisht në seancë private

Drejtësi
Seancë e mbyllur në Hagë, vazhdon intervistimi i dëshmitarit të dytë

Seancë e mbyllur në Hagë, vazhdon intervistimi i dëshmitarit të dytë

Drejtësi
Gashi thotë se Kurti ia kaloi Thaçit e Mustafës për lëshime ndaj Serbisë

Gashi thotë se Kurti ia kaloi Thaçit e Mustafës për lëshime ndaj Serbisë

Politikë
Dëshmitari i dytë në rastin Thaçi dhe të tjerët thotë se është anëtar i LDK-së

Dëshmitari i dytë në rastin Thaçi dhe të tjerët thotë se është anëtar i LDK-së

Drejtësi
Trupi gjykues miraton mocionin e mbrojtjes së Selimit – urdhërohet ZPS-ja të mos bëjë pyetje për disa prova që ka paraqitur dëshmitari

Trupi gjykues miraton mocionin e mbrojtjes së Selimit – urdhërohet ZPS-ja të mos bëjë pyetje për disa prova që ka paraqitur dëshmitari

Drejtësi
Dëshmitari thotë se ishte ushtruar presion që LDK-ja ta pushojë aktivitetin e saj

Dëshmitari thotë se ishte ushtruar presion që LDK-ja ta pushojë aktivitetin e saj

Drejtësi
​“Në emër të popullit pa dëgjuar populli”, seancat e Speciales vlerësohen jotransparente

​“Në emër të popullit pa dëgjuar populli”, seancat e Speciales vlerësohen jotransparente

Kosovë
Walker i gatshëm të dëshmojë në Hagë për ish-krerët e UÇK-së

Walker i gatshëm të dëshmojë në Hagë për ish-krerët e UÇK-së

Kosovë
Humolli: Për LVV-në s’ka rëndësi pse humb Kosova, vetëm të dënohet Thaçi

Humolli: Për LVV-në s’ka rëndësi pse humb Kosova, vetëm të dënohet Thaçi

Kosovë
Të hënën në Hagë vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Të hënën në Hagë vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Drejtësi
Rasti Thaçi dhe të tjerët – dëshmitarja e parë vazhdon të pyetet në seancë të mbyllur

Rasti Thaçi dhe të tjerët – dëshmitarja e parë vazhdon të pyetet në seancë të mbyllur

Kosovë
Dardan Gashi: Të gjithë ata që presin se Specialja do të zbardh vrasjet e aktivistëve të LDK-së do të zhgënjehen

Dardan Gashi: Të gjithë ata që presin se Specialja do të zbardh vrasjet e aktivistëve të LDK-së do të zhgënjehen

Drejtësi
Jashari: Deklaratat e Imer Imerit kanë dëmtuar UÇK-në

Jashari: Deklaratat e Imer Imerit kanë dëmtuar UÇK-në

Drejtësi
Nga Haga në Bruksel, sërish pritet të protestohet me moton “Për UÇK-në, të vërtetën dhe drejtësinë”

Nga Haga në Bruksel, sërish pritet të protestohet me moton “Për UÇK-në, të vërtetën dhe drejtësinë”

Elfije Boletini