LAJMI I FUNDIT:

Gary Oldman

28 Artikuj

Filmi “Mank”: David Fincher i rikthehet mitit të Qytetarit Kejn

Filmi “Mank”: David Fincher i rikthehet mitit të Qytetarit Kejn

Filmi
“Friends”: 25 yjet e mëdha hollivudiane që kanë qenë mysafirë në serialin e popullarizuar

“Friends”: 25 yjet e mëdha hollivudiane që kanë qenë mysafirë në serialin e popullarizuar

Imran Amiti
Njëzetedy të famshmit që u refuzuan në fillimet e tyre, por tani janë të famshëm botërisht

Njëzetedy të famshmit që u refuzuan në fillimet e tyre, por tani janë të famshëm botërisht

Yjet
Fotografitë e rralla që zbulojnë mënyrën se si aktorët transformohen në personazhet e tyre

Fotografitë e rralla që zbulojnë mënyrën se si aktorët transformohen në personazhet e tyre

Yjet
Njëzet aktorët e famshëm të cilët makijazhi i ndryshoi në mënyrë drastike për rolin e tyre në film

Njëzet aktorët e famshëm të cilët makijazhi i ndryshoi në mënyrë drastike për rolin e tyre në film

TV / Film
Netflix me film se si milionerët po mbesin vazhdimisht të pasur

Netflix me film se si milionerët po mbesin vazhdimisht të pasur

TV / Film
Njëzetetre rolet që nuk e keni besuar se janë luajtur nga i njëjti aktor

Njëzetetre rolet që nuk e keni besuar se janë luajtur nga i njëjti aktor

TV / Film
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1918, 1928, 1938… 2018! (Foto)

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1918, 1928, 1938… 2018! (Foto)

Agron Shala
Viti 1958: Poshtë revizionistët!

Viti 1958: Poshtë revizionistët!

Agron Shala
Gjashtëmbëdhjetë aktorët e njohur që kanë përdorur aq shumë makijazh në filma, sa vështirë njihen

Gjashtëmbëdhjetë aktorët e njohur që kanë përdorur aq shumë makijazh në filma, sa vështirë njihen

TV / Film
Shtatëmbëdhjetë aktorët që me mjeshtëri i sollën subjektet e tyre të famshme në jetë

Shtatëmbëdhjetë aktorët që me mjeshtëri i sollën subjektet e tyre të famshme në jetë

TV / Film
Gary Oldman jeton me nënën e tij, të cilës ia dedikoi çmimin Oscar

Gary Oldman jeton me nënën e tij, të cilës ia dedikoi çmimin Oscar

Yjet
Lista me të gjithë fituesit në ‘Oscars 2018’

Lista me të gjithë fituesit në ‘Oscars 2018’

TV / Film
Gary Oldman shpallet aktori më i mirë në Academy Awards

Gary Oldman shpallet aktori më i mirë në Academy Awards

TV / Film
Performancat e shkurtra dhe favoritët në gjashtë kategoritë kryesore të ‘Oscars 2018’

Performancat e shkurtra dhe favoritët në gjashtë kategoritë kryesore të ‘Oscars 2018’

TV / Film
Parashikimet për fituesit e mundshëm në ‘Oscars 2018’

Parashikimet për fituesit e mundshëm në ‘Oscars 2018’

TV / Film
BAFTA: “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” filmi më i mirë, Oldman aktori më i mirë

BAFTA: “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” filmi më i mirë, Oldman aktori më i mirë

TV / Film
Gjashtëmbëdhjetë karaktere të animuar nga filmat që janë bazuar në aktorë të Hollywoodit (Foto)

Gjashtëmbëdhjetë karaktere të animuar nga filmat që janë bazuar në aktorë të Hollywoodit (Foto)

TV / Film
Aktorët që u transformuan tërësisht për rolet e tyre falë makijazhit (Foto)

Aktorët që u transformuan tërësisht për rolet e tyre falë makijazhit (Foto)

Yjet
Gary Oldman mezi i mbajti lotët në fjalimin e tij, pas triumfit në SAG (Foto/Video)

Gary Oldman mezi i mbajti lotët në fjalimin e tij, pas triumfit në SAG (Foto/Video)

Yjet
Lista e plotë e fituesve në ceremoninë e ndarjes së çmimeve SAG

Lista e plotë e fituesve në ceremoninë e ndarjes së çmimeve SAG

TV / Film
Yjet hollivudiane që u transformuan aq shumë për rolet filmike, saqë vështirë njiheshin (Foto)

Yjet hollivudiane që u transformuan aq shumë për rolet filmike, saqë vështirë njiheshin (Foto)

Yjet
‘Golden Globes 2018’, lista e plotë e fituesve

‘Golden Globes 2018’, lista e plotë e fituesve

TV / Film
“The Shape of Water” me më së shumti nominime për Golden Globes (Video)

“The Shape of Water” me më së shumti nominime për Golden Globes (Video)

TV / Film