LAJMI I FUNDIT:

Njëzet aktorët e famshëm të cilët makijazhi i ndryshoi në mënyrë drastike për rolin e tyre në film

Njëzet aktorët e famshëm të cilët makijazhi i ndryshoi në mënyrë drastike për rolin e tyre në film
2. Tilda Swinton si Lutz Ebersdorf ë "Suspiria" (2018)

Pavarësisht se sa i talentuar është një aktor, role të caktuara kërkojnë pak shtytje nga departamenti i flokëve dhe makijazhit.

Me parukën, maskën ose trupin e duhur disa personazhe mund të bëhen vërtet realë në ekran. Por, nganjëherë transformimi është kaq i madh, sa ju nuk e kuptoni se kush është aktori ose si duket në të vërtetë.

Bright Side mblodhi një koleksion fotografish të disa prej makijazheve më të mira dhe më befasuese të protetikës. Bëhuni gati për tu mahnitur!

1. Meryl Streep si Rabbi në “Angels in America” (2003)

2. Tilda Swinton si Lutz Ebersdorf ë “Suspiria” (2018)

3. Gary Oldman si Winston Churchill në “Darkest Hour” (2017)

4. Helena Bonham Carter si Ari në “Planet of the Apes” (2001)

5. Neil Patrick Harris si Count Olaf në “A Series of Unfortunate Events” të Netflix (2017)

6. Cate Blanchett si Bob Dylan në “I’m Not There” (2007)

7. Joey King si Gypsy Rose Blanchard në “The Act” (2019)

8. Eric Stoltz si Roy L. “Rocky” Dennis në “Mask” (1985)

9. Doug Jones si the Amphibian Man në T”he Shape of Water” (2017)

10. Carice van Houten si Melisandre në “Game of Thrones” (2011)

11. John Leguizamo si Clown në “Spawn” (1997)

12. Eddie Murphy si Saul në “Coming to America” (1988)

13. Glenn Close në filmin “Hook” (1991)

14. Anthony Hopkins si Alfred Hitchcock në “Hitchcock” (2012)

15. Eric Bana si Captain Nero në “Star Trek” (2009)

16. Tom Cruise si Les Grossman në “Tropic Thunder” (2008)

17. David Gyasi si Agreus Astrayon në “Carnival Row” (2019)

18. Glenn Close si Albert Nobbs në “Albert Nobbs” (2011)

19. Johnny Depp si Guy Lapointe në “Tusk” (2014)

20. Halle Berry si Dr. Ovid në “Cloud Atlas” (2012)

Në trend Magazina

Më shumë
Akuzohet për probleme me drejtësinë: Reagimi epik i Luiz Ejllit

Akuzohet për probleme me drejtësinë: Reagimi epik i Luiz Ejllit

Magazina
Arta Kabashi reagon pas daljes nga Big Brother VIP Albania 3

Arta Kabashi reagon pas daljes nga Big Brother VIP Albania 3

Magazina
Gani Gërmia i rikthehet batutës për Alby the Goat në Big Brother: Nuk kam gënjyer diçka, me seriale të saj jemi rritur

Gani Gërmia i rikthehet batutës për Alby the Goat në Big Brother: Nuk kam gënjyer diçka, me seriale të saj jemi rritur

Magazina
Ronaldo Sharka ironizon pas daljes së Albi Nakos nga Big Brother: Nuk e di a të kanë treguar se janë bërë protesta për ty

Ronaldo Sharka ironizon pas daljes së Albi Nakos nga Big Brother: Nuk e di a të kanë treguar se janë bërë protesta për ty

Magazina
Gani Gërmia flet për raportet me ish-banorët pas Big Brother: Falënderimi i takon Allahut që të mos i shohë kurrë më

Gani Gërmia flet për raportet me ish-banorët pas Big Brother: Falënderimi i takon Allahut që të mos i shohë kurrë më

Magazina
Santiana Maloku: Partneri nuk më ndalon të kem shokë, e di si jam

Santiana Maloku: Partneri nuk më ndalon të kem shokë, e di si jam

Magazina
Kalo në kategori