LAJMI I FUNDIT:

Parashikimet për fituesit e mundshëm në ‘Oscars 2018’

Parashikimet për fituesit e mundshëm në ‘Oscars 2018’
(Foto: Getty Images)

Kanë mbetur vetëm edhe katër ditë deri në ceremoninë e 90-të të Academy Awards, ndërsa tashmë janë bërë disa nga parashikimet për fituesit e mundshëm në kategoritë kryesore.

Më 23 janar, Akademia e bëri publike listën e plotë të nominimeve për këtë vit, në të cilën kishte shumë pak befasi. Në ndërkohë, fansat e filmit, kritikët dhe njohësit e filmit kanë dhënë opinionet e tyre se kush mund të shpallet fitues.

Më poshtë janë nominimet dhe parashikimet për fituesit e mundshëm në kategoritë kryesore:

Filmi më i mirë

(Foto: Getty Images)

Call Me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Aktori më i mirë në rol kryesor

Reklama
(Foto: Getty Images)

Timothee Chalamet (Call Me By Your Name)
Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)
Daniel Kaluuya (Get Out)
Gary Oldman (Darkest Hour)
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)

Aktori më i mirë në rol dytësor

(Foto: Getty Images)

Willem Dafoe (The Florida Project)
Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Richard Jenkins (The Shape Of Water)
Christopher Plummer (All The Money In The World)
Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Aktorja më e mirë në rol kryesor

(Foto: Getty Images)

Sally Hawkins (The Shape Of Water)
Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Margot Robbie (I, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Meryl Streep (The Post)

Aktorja më e mirë në rol dytësor

Mary J Blige (Mudbound)
Allison Janney (I, Tonya)
Lesley Manville (Phantom Thread)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Octavia Spencer (The Shape Of Water)

Reklama

Regjisori më i mirë

(Foto: Getty Images)

Dunkirk – Christopher Nolan
Get Out – Jordan Peele
Lady Bird – Greta Gerwig
Phantom Thread – Paul Thomas Anderson
The Shape of Water – Guillermo del Toro

Ceremonia e sivjetme e Academy Awards zhvillohet më 4 mars. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Magazina
Georgina Rodriguez zbulon vendin më të pazakontë ku ka kryer marrëdhënie seksuale me Cristiano Ronaldon

Georgina Rodriguez zbulon vendin më të pazakontë ku ka kryer marrëdhënie seksuale me Cristiano Ronaldon

Magazina
Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Imran Amiti
Efi Dhedhes: Në këtë periudhë të gjithë po mundohen të përfitojnë nga Luizi

Efi Dhedhes: Në këtë periudhë të gjithë po mundohen të përfitojnë nga Luizi

Magazina
Stormy Daniels e gatshme të përballet në gjyq me Donald Trumpin: Nuk kam frikë

Stormy Daniels e gatshme të përballet në gjyq me Donald Trumpin: Nuk kam frikë

Magazina
Fotografi në vende të njëjta në periudhë të njëjtë kohore – rikthehen aludimet për lidhjen e mohuar të Kiarës me djalin e biznesmenit të njohur shqiptar

Fotografi në vende të njëjta në periudhë të njëjtë kohore – rikthehen aludimet për lidhjen e mohuar të Kiarës me djalin e biznesmenit të njohur shqiptar

Magazina
Kalo në kategori