LAJMI I FUNDIT:

Gjashtëmbëdhjetë karaktere të animuar nga filmat që janë bazuar në aktorë të Hollywoodit (Foto)

Gjashtëmbëdhjetë karaktere të animuar nga filmat që janë bazuar në aktorë të Hollywoodit (Foto)
Eddie Murphy — Donkey (Shrek)

Disa nga personazhet në filma të animuar na kujtojnë yjet e Hollywoodit, dhe kjo nuk është rastësi.

Në këto raste, karakteri është shumë i bazuar në tiparet kryesore të aktorit të vërtetë.

Së pari, zëri i aktorit pranohet, dhe pastaj artistët krijojnë një imazh qesharak për të. Pamja fizike e karakterit të ri bazohet shpesh në atë të vetë aktorit.

Njëzetedy skulptura, të “mikelanxhelove” të kohëve moderne (Foto)
Lexo po ashtu Njëzetedy skulptura, të “mikelanxhelove” të kohëve moderne (Foto)

Bright Side kanë sjellë së fundmi një listë me karakteret që janë të bazuara në njerëz të vërtetë. Këtu është një përzgjedhje e atyre rasteve ku realiteti dhe arti kanë ndërruar vendet, transmeton Telegrafi.

David Schwimmer — Melman (Madagascar)

Justin Timberlake — Princi Artie (Shrek 3)

Angelina Jolie — Master Tigress (Kung Fu Panda)

Hugh Jackman — Roddy (Flushed Away)

Reese Witherspoon — Susan Murphy (Monsters vs. Aliens)

Antonio Banderas — Puss in Boots (Puss in Boots)

Will Ferrell — Mendjemadhi (Megamind)

Eddie Murphy — Donkey (Shrek)

Gary Oldman — Gjenerali Grawl (Planeti 51)

Jackie Chan — Master Monkey (Kung Fu Panda)

Tom Hanks — Sherifi Woody (Toy Story)

Dustin Hoffman — Master Shifu (Kung Fu Panda)

Brad Pitt — Njeriu Metro (Megamind)

Angelina Jolie — Lola (Shark Tale)

Zach Braff — Chicken Little (Chicken Little)

Kevin Hart — Snowball (The Secret Life of Pets)

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Erjona Sulejmani, ish-bashkëshortja e Blerim Xhemajlit bën bujë në mediet e huaja me paraqitjen e saj në Euro 2024

Erjona Sulejmani, ish-bashkëshortja e Blerim Xhemajlit bën bujë në mediet e huaja me paraqitjen e saj në Euro 2024

Magazina
Influencerja thotë se Ronaldo është personazhi i famshëm më i keq që ka takuar, futbollisti i kishte folur tërë natën vetëm për një çështje

Influencerja thotë se Ronaldo është personazhi i famshëm më i keq që ka takuar, futbollisti i kishte folur tërë natën vetëm për një çështje

Magazina
Mediumi kroat: Portieri i Shqipërisë është hit në Instagram dhe kuptohet pse

Mediumi kroat: Portieri i Shqipërisë është hit në Instagram dhe kuptohet pse

Magazina
Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Magazina
Bebe Rexha ka një përgjigje për ata që e quajnë të shëndoshë

Bebe Rexha ka një përgjigje për ata që e quajnë të shëndoshë

Magazina

"Mos u gëzoni herët", Ivana Knoll thumbon tifozët pas ndeshjes Kroaci-Shqipëri

Magazina
Kalo në kategori