LAJMI I FUNDIT:

Gjashtëmbëdhjetë karaktere të animuar nga filmat që janë bazuar në aktorë të Hollywoodit (Foto)

Gjashtëmbëdhjetë karaktere të animuar nga filmat që janë bazuar në aktorë të Hollywoodit (Foto)
Eddie Murphy — Donkey (Shrek)

Disa nga personazhet në filma të animuar na kujtojnë yjet e Hollywoodit, dhe kjo nuk është rastësi.

Reklama

Në këto raste, karakteri është shumë i bazuar në tiparet kryesore të aktorit të vërtetë.

Së pari, zëri i aktorit pranohet, dhe pastaj artistët krijojnë një imazh qesharak për të. Pamja fizike e karakterit të ri bazohet shpesh në atë të vetë aktorit.

Njëzetedy skulptura, të “mikelanxhelove” të kohëve moderne (Foto)
Lexo po ashtu Njëzetedy skulptura, të “mikelanxhelove” të kohëve moderne (Foto)

Bright Side kanë sjellë së fundmi një listë me karakteret që janë të bazuara në njerëz të vërtetë. Këtu është një përzgjedhje e atyre rasteve ku realiteti dhe arti kanë ndërruar vendet, transmeton Telegrafi.

David Schwimmer — Melman (Madagascar)

Justin Timberlake — Princi Artie (Shrek 3)

Angelina Jolie — Master Tigress (Kung Fu Panda)

Hugh Jackman — Roddy (Flushed Away)

Reese Witherspoon — Susan Murphy (Monsters vs. Aliens)

Antonio Banderas — Puss in Boots (Puss in Boots)

Will Ferrell — Mendjemadhi (Megamind)

Eddie Murphy — Donkey (Shrek)

Gary Oldman — Gjenerali Grawl (Planeti 51)

Jackie Chan — Master Monkey (Kung Fu Panda)

Tom Hanks — Sherifi Woody (Toy Story)

Dustin Hoffman — Master Shifu (Kung Fu Panda)

Brad Pitt — Njeriu Metro (Megamind)

Angelina Jolie — Lola (Shark Tale)

Zach Braff — Chicken Little (Chicken Little)

Kevin Hart — Snowball (The Secret Life of Pets)

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Magazina
Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Magazina
Eldita Tarani - shqiptarja që punon për Google dhe nuk heq dorë nga muzika, prek sukseset ndërkombëtare dhe ia dedikon ato babait të saj

Eldita Tarani - shqiptarja që punon për Google dhe nuk heq dorë nga muzika, prek sukseset ndërkombëtare dhe ia dedikon ato babait të saj

Butrint Avdyli
Stresi thotë se është i gatshëm të vijë në Kosovë, nëse përkeqësohet situata në veri

Stresi thotë se është i gatshëm të vijë në Kosovë, nëse përkeqësohet situata në veri

Magazina
Eni Çobani paralajmëron ashpër Violeta Kukajn: Ndalni kërcënimet, do e ktheni pasurinë e marrë

Eni Çobani paralajmëron ashpër Violeta Kukajn: Ndalni kërcënimet, do e ktheni pasurinë e marrë

Magazina
Flaka Krelani merr vëmendjen me paraqitjen provokuese rrugëve të New Yorkut

Flaka Krelani merr vëmendjen me paraqitjen provokuese rrugëve të New Yorkut

Magazina
Kalo në kategori