LAJMI I FUNDIT:

Shtatëmbëdhjetë aktorët që me mjeshtëri i sollën subjektet e tyre të famshme në jetë

Shtatëmbëdhjetë aktorët që me mjeshtëri i sollën subjektet e tyre të famshme në jetë
Christine Collins - Angelina Jolie, filmi "Changeling"

Shpesh aktorëve u caktohet detyra që të sjellin përsëri në jetë sundimtarët, shkrimtarët, politikanët, artistët dhe muzikantët e mëdhenj.

Për fat të mirë, shumë prej tyre janë mjaft të talentuar për të arritur këtë qëllim dhe ne si audiencë shpesh na servohet një shfaqje mahnitëse, në të cilat është e vështirë të thuhet dallimi në mes aktorit dhe individit real.

Pse karakteret e animuar të “Disneyt” mbajnë gjithnjë doreza të bardha?
Lexo po ashtu Pse karakteret e animuar të “Disneyt” mbajnë gjithnjë doreza të bardha?

Këtu janë 17 personalitete të tilla historike që janë sjellë në jetë në mënyrën më të pabesueshme dhe hipnotizuese nga aktorët e talentuar të Hollywoodit. /Telegrafi/

Christine Collins – Angelina Jolie, filmi “Changeling”

Audrey Hepburn – Jennifer Love Hewitt, filmi “The Audrey Hepburn Story”

Stephen dhe Jane Hawking – Eddie Redmayne dhe Felicity Jones, filmi “The Theory of Everything”

Mbreti George VI – Colin Firth, filmi “The King’s Speech”

Al Capone – Robert De Niro, filmi “The Untouchables”

Alan Turing – Benedict Cumberbatch, filmi “The Imitation Game”

Joan Jett – Kristen Stewart, filmi “The Runaways”

Edgar Allan Poe – John Cusack, filmi “The Raven”

Rembrandt – Martin Freeman, filmi “Nightwatching”

Sid Vicious – Gary Oldman, filmi “Sid and Nancy”

Elvis Presley – Jonathan Rhys Meyers, filmi “Elvis: The Early Years”

Winston Churchill – Timothy Spall, filmi “The King’s Speech”

F. Scott Fitzgerald – Tom Hiddleston, filmi “Midnight in Paris”

Ernest Hemingway dhe Martha Gellhorn – Clive Owen dhe Nicole Kidman, filmi “Hemingway & Gellhorn”

John Dillinger – Johnny Depp, filmi “Public Enemies”

Në trend Magazina

Më shumë
Gazetarja Eva Murati që mori vëmendjen edhe të medieve të huaja, i jep zemër ekipit të Shqipërisë në përballje me Kroacinë

Gazetarja Eva Murati që mori vëmendjen edhe të medieve të huaja, i jep zemër ekipit të Shqipërisë në përballje me Kroacinë

Magazina
Influencerja thotë se Ronaldo është personazhi i famshëm më i keq që ka takuar, futbollisti i kishte folur tërë natën vetëm për një çështje

Influencerja thotë se Ronaldo është personazhi i famshëm më i keq që ka takuar, futbollisti i kishte folur tërë natën vetëm për një çështje

Magazina
Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Magazina
Capital T ndan një video nga atmosfera në Hamburg - në sfond dëgjohet kënga e tij

Capital T ndan një video nga atmosfera në Hamburg - në sfond dëgjohet kënga e tij "Albania"

Magazina
Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj shijojnë pushimet në jug të Shqipërisë

Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj shijojnë pushimet në jug të Shqipërisë

Magazina
Ivana Knoll ka pozuar në stadium para ndeshjes, dërgon puthje nga tribuna

Ivana Knoll ka pozuar në stadium para ndeshjes, dërgon puthje nga tribuna

Magazina
Kalo në kategori