LAJMI I FUNDIT:

Frank Rijkaard

21 Artikuj

Koha e artë me Barcelonën, dështimi i transferimit te Reali, Ronaldinho para Messit dhe Guardiola më i miri – Rafa Marquez flet për të gjitha

Koha e artë me Barcelonën, dështimi i transferimit te Reali, Ronaldinho para Messit dhe Guardiola më i miri – Rafa Marquez flet për të gjitha

Ndërkombëtare
Emrat e mëdhenj që nuk u përfshinë në ‘Formacionin e ëndrrave’

Emrat e mëdhenj që nuk u përfshinë në ‘Formacionin e ëndrrave’

Ndërkombëtare
Pas formacionit të parë – France Football publikon edhe të dytin e të tretin nga ai i ëndrrave

Pas formacionit të parë – France Football publikon edhe të dytin e të tretin nga ai i ëndrrave

Ndërkombëtare
Koeman thyen rekordin negativ të Rijkaardit për fillimin më të keq të sezonit, Martino më i miri

Koeman thyen rekordin negativ të Rijkaardit për fillimin më të keq të sezonit, Martino më i miri

La Liga
Messi gjithmonë i ka tejkaluar problemet me klubin dhe në sezonin pasues Barca ka shkëlqyer

Messi gjithmonë i ka tejkaluar problemet me klubin dhe në sezonin pasues Barca ka shkëlqyer

La Liga
Nga Guardiola te Koeman dhe Valverde – Këta janë 20 studentët e legjendës Johan Cruyff

Nga Guardiola te Koeman dhe Valverde – Këta janë 20 studentët e legjendës Johan Cruyff

Shkumbin Pireva
Tifozët zgjedhin 50 mbrojtësit më të mirë të të gjitha kohërave

Tifozët zgjedhin 50 mbrojtësit më të mirë të të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Capello: Doja të sillja Messin te Juventusi

Capello: Doja të sillja Messin te Juventusi

Serie A
Filozofia e Barcelonës e shpëtoi Ernesto Valverden nga shkarkimi – 16 vite pa shkarkuar trajner

Filozofia e Barcelonës e shpëtoi Ernesto Valverden nga shkarkimi – 16 vite pa shkarkuar trajner

La Liga
France Fotball emëron 50 trajnerët më të mirë në histori të futbollit, Ferguson i dyti

France Fotball emëron 50 trajnerët më të mirë në histori të futbollit, Ferguson i dyti

Ndërkombëtare
Rinovimi i kontratave të trajnerëve në mes të sezonit i sjell trofe Barcelonës, Guardiola ishte i fundit që rinovoi

Rinovimi i kontratave të trajnerëve në mes të sezonit i sjell trofe Barcelonës, Guardiola ishte i fundit që rinovoi

La Liga
Real Madridi përballet me fabrikën që e furnizon Barcelonën – ‘La Masia 2’ me qendër në Amsterdam

Real Madridi përballet me fabrikën që e furnizon Barcelonën – ‘La Masia 2’ me qendër në Amsterdam

Liga e Kampionëve
Modric, Xavi, Pirlo, këta janë 20 mesfushorët qendrorë më të mirë në histori

Modric, Xavi, Pirlo, këta janë 20 mesfushorët qendrorë më të mirë në histori

Ndërkombëtare
Pesë skandalet më të mëdha të botërorëve: Nga përleshja mes Zidanes dhe Materazzit deri te përjashtimi i Maradonës

Pesë skandalet më të mëdha të botërorëve: Nga përleshja mes Zidanes dhe Materazzit deri te përjashtimi i Maradonës

Përfaqësueset
‘Shtatë magjikët’ që e fituan Ligën e Kampionëve si lojtar dhe trajner (Foto)

‘Shtatë magjikët’ që e fituan Ligën e Kampionëve si lojtar dhe trajner (Foto)

Arbios Kryeziu
Tassotti zbulon formacionin më të mirë në histori të Milanit –Shumë yje brenda, por edhe shumë të tjerë jashtë (Foto)

Tassotti zbulon formacionin më të mirë në histori të Milanit –Shumë yje brenda, por edhe shumë të tjerë jashtë (Foto)

Serie A
Këto janë 20 transferimet më të bujshme të epokës së Berlusconit si president i Milanit (Video)

Këto janë 20 transferimet më të bujshme të epokës së Berlusconit si president i Milanit (Video)

Serie A
Formacioni më i mirë i Milanit në 31 vitet e Berlusconit (Foto)

Formacioni më i mirë i Milanit në 31 vitet e Berlusconit (Foto)

Serie A
Van Gaal ka lënë zejen e trajnerit, por në vitin 1996 e kishte fituar LK me Ajaxin me këta yje që ishin shumë të rinj (Foto)

Van Gaal ka lënë zejen e trajnerit, por në vitin 1996 e kishte fituar LK me Ajaxin me këta yje që ishin shumë të rinj (Foto)

Liga e Kampionëve
Gjashtë sportistët që e kanë fituar LK-në si lojtarë dhe trajnerë (Foto)

Gjashtë sportistët që e kanë fituar LK-në si lojtarë dhe trajnerë (Foto)

Arbios Kryeziu
E pabesueshme, Messi: Ky është trajneri më i rëndësishëm për mua

E pabesueshme, Messi: Ky është trajneri më i rëndësishëm për mua

La Liga