Pak orë na ndajnë nga finalja e Ligës së Kampionëve mes Atletio Madridit dhe Real Madridit.

Zinedine Zidane mund të bëhet sportisti i fundit që e fiton Ligën e Kampionëve si lojtar dhe trajner.

Lexo më shumë: Lajmet e fundit rreth finales mes Atleticos dhe Real Madridit

Tekniku i Los Blancos e fitoi këtë garë si lojtar me Realin në vitin 2002 ndaj Bayer Leverkusen në 2002.

Ndërsa më poshtë keni gjashtë sportistët që e kanë fituar këtë garë si lojtarë dhe trajnerë. /Telegrafi/

1. Miguel Munoz

Munoz

Si lojtar: 1956, 1957 (Të dyja me Real Madridin)

Si trajner: 1960, 1966 (Të dyja me Real Madridin)

Reklama

2. Giovanni Trapattoni

Wales v Ireland - International Friendly

Si lojtar: 1963, 1969 (Të dyja me Milan)

Si trajner: 1985 (Juventus)

3. Johan Cruyff

Champions League 92/93 FC Barcelona v Viking Stavanger

Si lojtar: 1971, 1972, 1973 (Ajax)

Si trajner: 1992 (Barcelona)

Reklama

4. Carlo Ancelotti

UEFA Champions League Final: Liverpool v AC Milan

Si lojtar: 1989, 1990 (Të dyja me Milanin)

Si trajner: 2003, 2007 (Të dyja me Milanin), 2014 (Real Madrid)

5. Frank Rijkaard

POUR ILLUSTRER LE PAPIER : ' Ligue des C

Si lojtar: 1989, 1990 (Të dyja me Milan), 1995 (Ajax)

Si trajner: 2006 (Barcelona)

6. Pep Guardiola

Barcelona's Spanish coach Josep Guardiol

Si lojtar: 1992 (Barcelona)

Si trajner: 2009, 2011 (Të dyja me Barcelona)