LAJMI I FUNDIT:

Pas formacionit të parë – France Football publikon edhe të dytin e të tretin nga ai i ëndrrave

Pas formacionit të parë – France Football publikon edhe të dytin e të tretin nga ai i ëndrrave
Foto: France Football

Pasi u zbuluar “Formacioni i Ëndrrave” si i pari nga lojtarët më të mirë ndër vite, France Football ka publikuar edhe formacionin e dytë dhe të tretë më të mirë të të gjitha kohërave.

Si i pari, ashtu edhe dy të fundit janë të vendosur në skemën 3-4-3, duke përfshirë kështu futbollistët nga etapa të ndryshme.


France Football zgjedh 'Formacionin e Ëndrrave' - i mbushur me legjenda nga të gjitha kohërat
Lexo po ashtu France Football zgjedh 'Formacionin e Ëndrrave' - i mbushur me legjenda nga të gjitha kohërat

Formacioni i dytë:

Portieri: Gianluigi Buffon

Mbrojtës: Carlos Alberto, Franco Baresi, Roberto Carlos.

Mesfusha: Frank Rijkaard, Andrea Pirlo, Zinedie Zidane, Alfredo di Stefano.

Sulmi: Garrincha, Ronaldinho, Johan Cruyff.

Foto: France Football

Formacioni i tretë:

Portier: Manuel Neuer.

Mbrojtja: Philipp Lahm, Sergio Ramos, Paul Breitner.

Mesfusha: Didi, Johan Neeskens, Michel Platini, Andres Iniesta.

Sulmi: George Best, Thierry Henry, Marco van Basten. /Telegrafi/

Foto: France Football

Në trend Sport

Më shumë
Xavi zbulon se çfarë e dobëson skuadrën e tij përpara ndeshjes me PSG-në

Xavi zbulon se çfarë e dobëson skuadrën e tij përpara ndeshjes me PSG-në

Liga e Kampionëve
PSG-së i rikthehen dy yje, por i mungon një tjetër për ndeshjen e dytë me Barcelonën

PSG-së i rikthehen dy yje, por i mungon një tjetër për ndeshjen e dytë me Barcelonën

Liga e Kampionëve
Barcelona në hall të madh, pesë lojtarë të rëndësishëm mund ta humbasin ndeshjen e parë gjysmëfinale në LK

Barcelona në hall të madh, pesë lojtarë të rëndësishëm mund ta humbasin ndeshjen e parë gjysmëfinale në LK

Liga e Kampionëve
Chelsea ndryshon kontratat e Mudryk dhe Enzos - zbulohet se kur skadojnë ato tani

Chelsea ndryshon kontratat e Mudryk dhe Enzos - zbulohet se kur skadojnë ato tani

Premier League
Shfaqet një emër befasues për ta drejtuar Liverpoolin, u shkarkua në mars dhe tani mund ta marrë drejtimin e gjigantit anglez

Shfaqet një emër befasues për ta drejtuar Liverpoolin, u shkarkua në mars dhe tani mund ta marrë drejtimin e gjigantit anglez

Premier League
Real Madridi publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e dytë me Man Cityn

Real Madridi publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e dytë me Man Cityn

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori