Pasi u zbuluar “Formacioni i Ëndrrave” si i pari nga lojtarët më të mirë ndër vite, France Football ka publikuar edhe formacionin e dytë dhe të tretë më të mirë të të gjitha kohërave.

Reklama

Si i pari, ashtu edhe dy të fundit janë të vendosur në skemën 3-4-3, duke përfshirë kështu futbollistët nga etapa të ndryshme.

France Football zgjedh 'Formacionin e Ëndrrave' - i mbushur me legjenda nga të gjitha kohërat France Football zgjedh 'Formacionin e Ëndrrave' - i mbushur me legjenda nga të gjitha kohërat

Formacioni i dytë:

Portieri: Gianluigi Buffon

Mbrojtës: Carlos Alberto, Franco Baresi, Roberto Carlos.

Mesfusha: Frank Rijkaard, Andrea Pirlo, Zinedie Zidane, Alfredo di Stefano.

Sulmi: Garrincha, Ronaldinho, Johan Cruyff.

Foto: France Football

Formacioni i tretë:

Portier: Manuel Neuer.

Mbrojtja: Philipp Lahm, Sergio Ramos, Paul Breitner.

Mesfusha: Didi, Johan Neeskens, Michel Platini, Andres Iniesta.

Reklama

Sulmi: George Best, Thierry Henry, Marco van Basten. /Telegrafi/

Foto: France Football