France Football ka zbuluar “Formacionin e Ëndrrave”, pasi ceremonia për Topin e Artë nuk do të mbahet.

Mediumi francez që është nikoqir i çmimit më të madh individual për një lojtar, vendosi që ky vit të mos e ketë futbollistin më të mirë, shkaku që pandemia me coronavirus ndërpreu futbollin për më shumë se tre muaj.

Kështu, France Football do të përzgjedh formacionin e ëndrrave, aty ku kanë marrë pjesë 14 gazetarë sportivë nga e mbarë bota.

Formacioni më i mirë i ëndrrave do të jetë në sistemin 3-4-3:

Portier: Lev Yachine

Mbrojtës: Paolo Maldini, Franz Beckenbauer, Cafu.

Mesfushorë: Lothar Mathaus, Xavi Hernandez (të dy si mesfushorë defanziv), Diego Maradona dhe Pele (të dy si mesfushorë ofanziv)

Reklama

Sulmues: Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Ronaldo Nazario. /Telegrafi/

Reklama