LAJMI I FUNDIT:

France Football zgjedh ‘Formacionin e Ëndrrave’ – i mbushur me legjenda nga të gjitha kohërat

France Football zgjedh ‘Formacionin e Ëndrrave’ – i mbushur me legjenda nga të gjitha kohërat
Foto: France Football

France Football ka zbuluar “Formacionin e Ëndrrave”, pasi ceremonia për Topin e Artë nuk do të mbahet.

Reklama

Mediumi francez që është nikoqir i çmimit më të madh individual për një lojtar, vendosi që ky vit të mos e ketë futbollistin më të mirë, shkaku që pandemia me coronavirus ndërpreu futbollin për më shumë se tre muaj.

Kështu, France Football do të përzgjedh formacionin e ëndrrave, aty ku kanë marrë pjesë 14 gazetarë sportivë nga e mbarë bota.

Formacioni më i mirë i ëndrrave do të jetë në sistemin 3-4-3:

Portier: Lev Yachine

Mbrojtës: Paolo Maldini, Franz Beckenbauer, Cafu.

Mesfushorë: Lothar Mathaus, Xavi Hernandez (të dy si mesfushorë defanziv), Diego Maradona dhe Pele (të dy si mesfushorë ofanziv)

Sulmues: Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Ronaldo Nazario. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Zaha në radhë për Superligën saudite, klubi i Ronaldos ka gati ofertën për ish-sulmuesin e Unitedit

Zaha në radhë për Superligën saudite, klubi i Ronaldos ka gati ofertën për ish-sulmuesin e Unitedit

Ligat tjera
Kalo në kategori