Ditë më parë France Football e ka publikuar formacionin me 11 lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave në pozitat e tyre.

Reklama

Duke qenë se duhej zgjedhur vetëm 11 lojtarë, jashtë këtij formacioni kanë mbetur shumë emra legjendarë të futbollit të cilët e kanë shkruar historinë ndër vite.

Kështu dukej ‘Formacioni i ëndrrave’ (3-4-3):

(Foto: France Football)

France Football e ka publikuar edhe formacionin e dytë dhe të tretë më të mirë, megjithatë për më të mirët në pozitat e tyre vlejnë emrat e përzgjedhur në formacionin e parë, prandaj më poshtë jua sjellim disa emra të paharruar të futbollit që mungojnë në të:

France Football zgjedh 'Formacionin e Ëndrrave' - i mbushur me legjenda nga të gjitha kohërat France Football zgjedh 'Formacionin e Ëndrrave' - i mbushur me legjenda nga të gjitha kohërat

Portierë: Gianluigi Buffon, Manuel Neuer, Iker Casillas.

Reklama

Mbrojtës: Sergio Ramos, Bobby Moore, Roberto Carlos, Franco Baresi, Philipp Lahm, Paul Breitner, Carlos Alberto.

Reklama

Mesfushorë: Michel Platini, Zinedine Zidane, Andrea Pirlo, Frank Rijkaard, Andres Iniesta.

Sulmues: Johan Cruyff, George Best, Marco van Basten, Ronaldinho, Alfredo Di Stefano, Ferenc Puskas, Thierry Henry, Garrincha.

/Telegrafi/

Formacioni i dytë i ëndrrave (Foto: France Football)

Formacioni i tretë i ëndrrave (Foto: France Football)