LAJMI I FUNDIT:

Fjetja

109 Artikuj

Pse lëshoni jargë kur flini dhe çfarë mund të bëni për t’i ndaluar

Pse lëshoni jargë kur flini dhe çfarë mund të bëni për t’i ndaluar

Të tjera
Nëse dëshironi të flini shpejt pasi zgjoheni gjatë natës, mos i bëni këto dy gjëra

Nëse dëshironi të flini shpejt pasi zgjoheni gjatë natës, mos i bëni këto dy gjëra

Këshilla mjekësore
Çfarë ndodh me trupin pas vetëm një nate pa gjumë

Çfarë ndodh me trupin pas vetëm një nate pa gjumë

Shëndetësi Lajme
Ju është zënë hunda gjatë natës? Çfarë po përpiqet t’ju tregojë trupi juaj

Ju është zënë hunda gjatë natës? Çfarë po përpiqet t’ju tregojë trupi juaj

Shëndetësi Lajme
Koha që ju duhet për t’ju marrë gjumi, tregon gjendjen tuaj shëndetësore

Koha që ju duhet për t’ju marrë gjumi, tregon gjendjen tuaj shëndetësore

Këshilla mjekësore
Sa është e dëmshme ta pini ujin që ka qëndruar gjatë natës

Sa është e dëmshme ta pini ujin që ka qëndruar gjatë natës

Këshilla mjekësore
Dëshironi të zgjoheni të freskët dhe të pushuar? Bëni vata detoksikimi që do t’ju rigjenerojnë

Dëshironi të zgjoheni të freskët dhe të pushuar? Bëni vata detoksikimi që do t’ju rigjenerojnë

Lifestyle
Ju duket sikur dikush është në dhomë kur jeni duke fjetur – si shpjegohet?

Ju duket sikur dikush është në dhomë kur jeni duke fjetur – si shpjegohet?

Psikologji
Dridhja pak para se të flini është një fenomen unik: A e dini pse ndodh?

Dridhja pak para se të flini është një fenomen unik: A e dini pse ndodh?

Lifestyle
Përfshini në orarin tuaj: Shtatë shprehitë e mëngjesit që mund t’ju ndihmojnë të humbni peshë

Përfshini në orarin tuaj: Shtatë shprehitë e mëngjesit që mund t’ju ndihmojnë të humbni peshë

Këshilla Lifestyle
Disa këshilla për gjumë më cilësor dhe më të mirë gjatë natës

Disa këshilla për gjumë më cilësor dhe më të mirë gjatë natës

Këshilla mjekësore
Tri rreziqe shëndetësore të fjetjes me ngrohjen lëshuar

Tri rreziqe shëndetësore të fjetjes me ngrohjen lëshuar

Këshilla mjekësore
Tri gjëra që nuk preferohet t’i bëni menjëherë pasi keni ngrënë

Tri gjëra që nuk preferohet t’i bëni menjëherë pasi keni ngrënë

Si të…
A flini me dritën ndezur? Arsyet pse duhet ta shmangni

A flini me dritën ndezur? Arsyet pse duhet ta shmangni

Këshilla mjekësore
Fjetja me ngrohjen lëshuar mund të shkaktojë probleme të lëkurës

Fjetja me ngrohjen lëshuar mund të shkaktojë probleme të lëkurës

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Çfarë duhet të bëni çdo natë për të fjetur më shpejt

Çfarë duhet të bëni çdo natë për të fjetur më shpejt

Këshilla Lifestyle
Këto truke do t’ju ndihmojnë të flini më lehtë nëse jeni duke luftuar me ftohjen

Këto truke do t’ju ndihmojnë të flini më lehtë nëse jeni duke luftuar me ftohjen

Këshilla mjekësore
Dremitja e pasdites: Si 15 minuta gjumë rigjenerojnë trupin

Dremitja e pasdites: Si 15 minuta gjumë rigjenerojnë trupin

Lifestyle
Janë të nevojshme për funksionimin e përditshëm, por këto shprehi kërcënojnë cilësinë e gjumit

Janë të nevojshme për funksionimin e përditshëm, por këto shprehi kërcënojnë cilësinë e gjumit

Këshilla Lifestyle
Ndryshimet e vogla në dietë dhe truket që mund t’ju ndihmojnë ta kontrolloni oreksin

Ndryshimet e vogla në dietë dhe truket që mund t’ju ndihmojnë ta kontrolloni oreksin

Dietë
Keni hequr dorë nga ushqimi i shpejtë dhe ëmbëlsirat, por nuk po humbni peshë – pesë arsye pse ndodh kjo

Keni hequr dorë nga ushqimi i shpejtë dhe ëmbëlsirat, por nuk po humbni peshë – pesë arsye pse ndodh kjo

Sport / Fitnes
Flini me sutjena? Si ndikon kjo në gjumin dhe shëndetin tuaj

Flini me sutjena? Si ndikon kjo në gjumin dhe shëndetin tuaj

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Si të qëndroni pozitivë kur netët zgjasin më shumë

Si të qëndroni pozitivë kur netët zgjasin më shumë

Këshilla Lifestyle
Shtyrja e alarmit për 30 minuta mund të jetë e mirë për ju

Shtyrja e alarmit për 30 minuta mund të jetë e mirë për ju

Këshilla Lifestyle