LAJMI I FUNDIT:

CIA

216 Artikuj

Kurti dhe ish-sekretari amerikan Pompeo: Rusia nuk bën kurrsesi ta fitojë luftën në Ukrainë

Kurti dhe ish-sekretari amerikan Pompeo: Rusia nuk bën kurrsesi ta fitojë luftën në Ukrainë

Kosovë
Ish-zyrtari i lartë i CIA-s thotë se ka filluar komploti për rrëzimin e Putinit nga rrethi i tij i ngushtë – zbulon edhe emrat e tre personave që mund ta zëvendësojnë

Ish-zyrtari i lartë i CIA-s thotë se ka filluar komploti për rrëzimin e Putinit nga rrethi i tij i ngushtë – zbulon edhe emrat e tre personave që mund ta zëvendësojnë

Evropa
Paralajmëron drejtori i CIA-s, Burns: Putin mund të përdor armë bërthamore në Ukrainë

Paralajmëron drejtori i CIA-s, Burns: Putin mund të përdor armë bërthamore në Ukrainë

Evropa
Putini nuk i kishte bërë mirë llogaritë, kreu i CIA-s thotë se presidenti rus është nervoz dhe i frustruar – kishte planifikuar për dy ditë ta merr Kievin

Putini nuk i kishte bërë mirë llogaritë, kreu i CIA-s thotë se presidenti rus është nervoz dhe i frustruar – kishte planifikuar për dy ditë ta merr Kievin

Evropa
Drejtori i CIA-s zbulon katër dobësitë e Putinit në agresionin rus në Ukrainë

Drejtori i CIA-s zbulon katër dobësitë e Putinit në agresionin rus në Ukrainë

Amerika
Inteligjenca amerikane: Zero Hedge shpërndarëse e propagandës së Kremlinit, pesë media po drejtohen nga spiunët rusë

Inteligjenca amerikane: Zero Hedge shpërndarëse e propagandës së Kremlinit, pesë media po drejtohen nga spiunët rusë

Amerika
Agjencitë amerikane të inteligjencës paralajmërojnë: Në rast se ndodh pushtimi i Ukrainës nga Rusia – do të humbin jetën 50 mijë civilë

Agjencitë amerikane të inteligjencës paralajmërojnë: Në rast se ndodh pushtimi i Ukrainës nga Rusia – do të humbin jetën 50 mijë civilë

Evropa
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1921, 1931, 1941 … 2021!?

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1921, 1931, 1941 … 2021!?

Agron Shala
Viti 1951: Turqizimi i shqiptarëve në Kosovë dhe vrasjet e intelektualëve në Shqipëri

Viti 1951: Turqizimi i shqiptarëve në Kosovë dhe vrasjet e intelektualëve në Shqipëri

Agron Shala
Drejtori i CIA-s në një udhëtim të rrallë në Moskë, diskutojnë për marrëdhëniet SHBA-Rusi

Drejtori i CIA-s në një udhëtim të rrallë në Moskë, diskutojnë për marrëdhëniet SHBA-Rusi

Amerika
CIA krijon grup të punës për Kinën

CIA krijon grup të punës për Kinën

Nga Bota
Zyrtari i CIA-s evakuohet nga Serbia, dyshohet për sulm me “energji të drejtuar”

Zyrtari i CIA-s evakuohet nga Serbia, dyshohet për sulm me “energji të drejtuar”

Ballkan
Nëntë gënjeshtra nga Rusia rreth 11 Shtatorit

Nëntë gënjeshtra nga Rusia rreth 11 Shtatorit

Amerika
New York Times zbulon detaje spektakolare të evakuimit të bazës së fundit të CIA-s në Afganistan

New York Times zbulon detaje spektakolare të evakuimit të bazës së fundit të CIA-s në Afganistan

Amerika
Shkatërrohet një bazë e CIA-s në Kabul, operacioni u krye nga forcat amerikane

Shkatërrohet një bazë e CIA-s në Kabul, operacioni u krye nga forcat amerikane

Nga Bota
Raporti i CIA-s: Shqipëria rrezikohet nga rreth 65 organizata terroriste, përfshirë ISIS

Raporti i CIA-s: Shqipëria rrezikohet nga rreth 65 organizata terroriste, përfshirë ISIS

Shqipëri
Shefi i CIA-s takohet fshehurazi me udhëheqësin talebanë ndërsa Biden përballet me presion mbi afatin e evakuimit

Shefi i CIA-s takohet fshehurazi me udhëheqësin talebanë ndërsa Biden përballet me presion mbi afatin e evakuimit

Nga Bota
Drejtori i CIA-s në Kabul, Burns mban bisedime sekrete me udhëheqësit e Talebanëve

Drejtori i CIA-s në Kabul, Burns mban bisedime sekrete me udhëheqësit e Talebanëve

Azia
Shefi i CIA-s viziton Izraelin, mes tensioneve me Iranin

Shefi i CIA-s viziton Izraelin, mes tensioneve me Iranin

Nga Bota
Si bëjnë reklamë shërbimet sekrete botërore në rrjetet sociale?

Si bëjnë reklamë shërbimet sekrete botërore në rrjetet sociale?

Nga Bota
Një burrë i armatosur qëllohet nga FBI pas ‘një situate konfuze’ afër selisë së CIA-s në Virginia

Një burrë i armatosur qëllohet nga FBI pas ‘një situate konfuze’ afër selisë së CIA-s në Virginia

Amerika
Drejtori i CIA-s emërohet William Burns, diplomati amerikan kishte vizituar vite më parë Kosovën

Drejtori i CIA-s emërohet William Burns, diplomati amerikan kishte vizituar vite më parë Kosovën

Amerika
Kandidati për kreun e CIA-s shpall Kinën kërcënimin më të madh për SHBA

Kandidati për kreun e CIA-s shpall Kinën kërcënimin më të madh për SHBA

Amerika
A po synon Rusia eliminimin e spiunëve të CIA-s me armë sekrete?

A po synon Rusia eliminimin e spiunëve të CIA-s me armë sekrete?

Amerika