LAJMI I FUNDIT:

CIA

216 Artikuj

Pak orë para inaugurimit të Joe Biden, jep dorëheqje drejtoresha e CIA – Gina Haspel

Pak orë para inaugurimit të Joe Biden, jep dorëheqje drejtoresha e CIA – Gina Haspel

Amerika
CIA deklasifikoi të gjithë informacionin që ka mbi UFO – është në dispozicion për shkarkim

CIA deklasifikoi të gjithë informacionin që ka mbi UFO – është në dispozicion për shkarkim

Amerika
Joe Biden zgjedh diplomatin William Burns si drejtor të CIA-s

Joe Biden zgjedh diplomatin William Burns si drejtor të CIA-s

Amerika
A mund ta kaloni këtë provë të CIA-s për të treguar kohën e saktë?

A mund ta kaloni këtë provë të CIA-s për të treguar kohën e saktë?

Fun Lajme
Nipi i Kim Jong-un vendoset në programin e mbrojtjes së CIA-s

Nipi i Kim Jong-un vendoset në programin e mbrojtjes së CIA-s

Azia
Snowden do t’ia kthej qeverisë amerikane 5 milionë dollarët e fituar nga shitja e librave dhe fjalimeve të mbajtura

Snowden do t’ia kthej qeverisë amerikane 5 milionë dollarët e fituar nga shitja e librave dhe fjalimeve të mbajtura

Nga Bota
CIA sfidon përdoruesit e rrjeteve sociale, poston dy fotografi në të cilat kërkon të gjejnë 10 ndryshime – vetëm një person i ka gjetur 12

CIA sfidon përdoruesit e rrjeteve sociale, poston dy fotografi në të cilat kërkon të gjejnë 10 ndryshime – vetëm një person i ka gjetur 12

Interesante
Inteligjenca amerikane ka zbuluar se zyrtarët e Wuhanit e mbajtën Pekinin në errësirë për javë të tëra rreth COVID-19

Inteligjenca amerikane ka zbuluar se zyrtarët e Wuhanit e mbajtën Pekinin në errësirë për javë të tëra rreth COVID-19

Nga Bota
Ton Koka, shqiptari i CIA-s që zbulonte agjentët e UDB-së dhe KGB-së në Evropë

Ton Koka, shqiptari i CIA-s që zbulonte agjentët e UDB-së dhe KGB-së në Evropë

Histori
Irani ekzekuton ish-punonjësin e ministrisë së mbrojtjes, pasi ky i fundit u kishte shitur informacione CIA-së, për programin e raketave

Irani ekzekuton ish-punonjësin e ministrisë së mbrojtjes, pasi ky i fundit u kishte shitur informacione CIA-së, për programin e raketave

Nga Bota
Martin Camaj, agjent i UDB-së!?

Martin Camaj, agjent i UDB-së!?

Cult+
Irani do të ekzekutojë “spiunin e CIA-s”, që ndihmoi ushtrinë amerikane të lokalizojë gjeneralin Qassem Soleimani

Irani do të ekzekutojë “spiunin e CIA-s”, që ndihmoi ushtrinë amerikane të lokalizojë gjeneralin Qassem Soleimani

Nga Bota
Frontmeni i “Scorpions” sqaron teorinë konspirative nëse CIA e shkroi “Wind of Change” për destabilizimin e Bashkimit Sovjetik

Frontmeni i “Scorpions” sqaron teorinë konspirative nëse CIA e shkroi “Wind of Change” për destabilizimin e Bashkimit Sovjetik

Po Flitet
Agjencitë e inteligjencës amerikane e “nuhatën” shpërthimin e coronavirusit në Kinë qysh në nëntor

Agjencitë e inteligjencës amerikane e “nuhatën” shpërthimin e coronavirusit në Kinë qysh në nëntor

Nga Bota
The Washington Post: Inteligjenca amerikane e paralajmëroi Trumpin që në janar dhe shkurt, ndërsa ai hodhi poshtë kërcënimin nga coronavirusi

The Washington Post: Inteligjenca amerikane e paralajmëroi Trumpin që në janar dhe shkurt, ndërsa ai hodhi poshtë kërcënimin nga coronavirusi

Nga Bota
Kur komunistët e joshnin intelektualin e Kosovës: CIA, Shqipëria dhe Krist Maloki

Kur komunistët e joshnin intelektualin e Kosovës: CIA, Shqipëria dhe Krist Maloki

Histori
“Goditja inteligjente e shekullit”: CIA bleu fshehurazi kompaninë zvicerane për kodimin e mesazheve dhe e përdori për spiunim në 120 vende të botës

“Goditja inteligjente e shekullit”: CIA bleu fshehurazi kompaninë zvicerane për kodimin e mesazheve dhe e përdori për spiunim në 120 vende të botës

Nga Bota
Predator, droni që vrau gjeneralin iranian dhe vëzhgoi lëvizjet e Osama Bin Laden dhe të trupave serbe gjatë luftërave në Ballkan

Predator, droni që vrau gjeneralin iranian dhe vëzhgoi lëvizjet e Osama Bin Laden dhe të trupave serbe gjatë luftërave në Ballkan

Nga Bota
Donald Trump mund të përdorë CIA-n kundër Iranit dhe ta tensionojë edhe më shumë situatën

Donald Trump mund të përdorë CIA-n kundër Iranit dhe ta tensionojë edhe më shumë situatën

Nga Bota
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1919, 1929, 1939… 2019!

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1919, 1929, 1939… 2019!

Agron Shala
Viti 1949: “Provokacionet” greke dhe tradhtia e madhe

Viti 1949: “Provokacionet” greke dhe tradhtia e madhe

Agron Shala
Ish-oficeri i CIA-s dënohet me 19 vjet burg për shitjen e sekreteve në Kinë

Ish-oficeri i CIA-s dënohet me 19 vjet burg për shitjen e sekreteve në Kinë

Nga Bota
Snowden: Amazon, Google dhe Facebook kanë modele biznesi të barasvlershme me abuzimin

Snowden: Amazon, Google dhe Facebook kanë modele biznesi të barasvlershme me abuzimin

Të Tjera
Veseli mysafir te SHPK Nazi, e ngacmojnë për lidhjet e tij me CIA-n

Veseli mysafir te SHPK Nazi, e ngacmojnë për lidhjet e tij me CIA-n

TV / Film