LAJMI I FUNDIT:

CIA kishte paralajmëruar Berlinin javë më parë për sulme të mundshme mbi gazsjellësin Nord Stream

CIA kishte paralajmëruar Berlinin javë më parë për sulme të mundshme mbi gazsjellësin Nord Stream

Revista gjermane Der Spiegel, ka raportuar se javë më parë CIA amerikane kishte paralajmëruar Gjermaninë për mundësinë e sulmeve mbi gazsjellësit Nord Stream 1 dhe 2.

Reklama

Spiegel duke u thirrur në burime të paemëruara, ka shtuar se qeveria gjermane konsideron se bëhet fjalë për sulme të caktuara, transmeton Telegrafi.

Zëdhënësi i qeverisë gjermane ka refuzuar të komentoj për Spiegel pretendimet për këto paralajmërime.

Rrjeti Kombëtar Sizmik suedez, ka informuar opinionin për një shpërthim të regjistruar, në vendet ku ka pasur rrjedhje gazi në Detin Baltik nga gazsjellësit Nord Stream 1 dhe 2.

Operatori i rrjetit të gazit Nord Stream AG, ka njoftuar se tre sisteme të gazsjellësit Nord Strem kanë pësuar dëme të papara brenda një dite, duke theksuar se është e pamundur të thuhet tani nëse gazsjellësit mund të futen sërish në përdorim.

Nord Stream 1 është gazsjellësi që Gjermania refuzoi të marrë shumicën e gazit nga Rusia, derisa gazsjellësi Nord Stream është ndërtuar dhe kurrë nuk kishte arritur të sigurojë lejen për përdorim. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Evropa
Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Evropa
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

Botë
Kalo në kategori