LAJMI I FUNDIT:

Barrikadat në veri

242 Artikuj

Bllokohen rrugët në hyrje-dalje të Leposaviqit

Bllokohen rrugët në hyrje-dalje të Leposaviqit

Siguri
Grupi ekstremist rus ‘Ujqërit e Natës’ i afërt me Kremlinin, pritet të kalojnë nëpër Serbi

Grupi ekstremist rus ‘Ujqërit e Natës’ i afërt me Kremlinin, pritet të kalojnë nëpër Serbi

Serbia
Trajkoviq: Barrikadat në veri u ngritën nga grupi mafioz i Radoiçiqit, Kisha Ortodokse Serbe është vegla e pushtetit destabilizues të Vuçiqit

Trajkoviq: Barrikadat në veri u ngritën nga grupi mafioz i Radoiçiqit, Kisha Ortodokse Serbe është vegla e pushtetit destabilizues të Vuçiqit

Serbia
Kurti për Al Jazeera: Nuk jap garanci për mosarrestimin e kriminelëve që janë në listën e zezë të SHBA-së

Kurti për Al Jazeera: Nuk jap garanci për mosarrestimin e kriminelëve që janë në listën e zezë të SHBA-së

Kosovë
Ligji i pagave dhe çështja e koeficientëve, vizita e të dërguarit britanik në Kosovë dhe deklarata e këshilltarit amerikan Chollet – top lajmet e javës

Ligji i pagave dhe çështja e koeficientëve, vizita e të dërguarit britanik në Kosovë dhe deklarata e këshilltarit amerikan Chollet – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Kurti: Barrikadat nga frika i vendosën, nga frika i hoqën

Kurti: Barrikadat nga frika i vendosën, nga frika i hoqën

Kosovë
Largohen edhe dy kamionët në veri të vendit

Largohen edhe dy kamionët në veri të vendit

Kosovë
Largimi i mjeteve që barrikaduan veriun, për dy orë do të mbyllet për qarkullim rruga Mitrovicë – Jarinjë

Largimi i mjeteve që barrikaduan veriun, për dy orë do të mbyllet për qarkullim rruga Mitrovicë – Jarinjë

Siguri
Largohen barrikadat e mbetura në veri

Largohen barrikadat e mbetura në veri

Kosovë
KFOR-i po largon automjetet e mbetura në rrugë, që barrikaduan veriun e vendit

KFOR-i po largon automjetet e mbetura në rrugë, që barrikaduan veriun e vendit

Kosovë
Veriu pa kryetarë komunash, problemi nuk pritet të zgjidhet deri në fund të prillit

Veriu pa kryetarë komunash, problemi nuk pritet të zgjidhet deri në fund të prillit

Kosovë
Sveçla për mediumin zviceran: Të bindur se provokimet e Serbisë ndaj shtetit të Kosovës nuk do të ndalen

Sveçla për mediumin zviceran: Të bindur se provokimet e Serbisë ndaj shtetit të Kosovës nuk do të ndalen

Siguri
Begaj: Situata e patolerushme në veri të Kosovës duhet të marrë fund

Begaj: Situata e patolerushme në veri të Kosovës duhet të marrë fund

Shqipëri
Bislimi: Këtë vit vendi u përball me tentativat destabilizuese nga fqinji verior, por i përballuam me sukses e vendosmëri

Bislimi: Këtë vit vendi u përball me tentativat destabilizuese nga fqinji verior, por i përballuam me sukses e vendosmëri

Kosovë
Vit i barrikadave, grevës në arsim dhe kërkesës për liberalizim të vizave – disa nga ngjarjet që shënuan këtë vit

Vit i barrikadave, grevës në arsim dhe kërkesës për liberalizim të vizave – disa nga ngjarjet që shënuan këtë vit

Besnike Salihu
Kryeministri Kurti takon komandantin e KFOR-it, Ristuccia – flasin për largimin e suksesshëm të barrikadave dhe lirinë e lëvizjes

Kryeministri Kurti takon komandantin e KFOR-it, Ristuccia – flasin për largimin e suksesshëm të barrikadave dhe lirinë e lëvizjes

Kosovë
EULEX-i mirëpret uljen e tensioneve në pjesën veriore të Kosovës, thotë se po monitoron rastin e Pantiqit

EULEX-i mirëpret uljen e tensioneve në pjesën veriore të Kosovës, thotë se po monitoron rastin e Pantiqit

Kosovë
Për largimin e barrikadave, Kurti: S’ka pasur asnjë marrëveshje të fshehtë

Për largimin e barrikadave, Kurti: S’ka pasur asnjë marrëveshje të fshehtë

Kosovë
“Në janar ndërkombëtarët në Beograd për marrëveshjen Kosovë-Serbi”, Vuçiq: Do të jenë bisedime të mundimshme

“Në janar ndërkombëtarët në Beograd për marrëveshjen Kosovë-Serbi”, Vuçiq: Do të jenë bisedime të mundimshme

Politikë
Rada Trajkoviq ka tri pyetje për Aleksandar Vuçiqin rreth barrikadave në veri të Kosovës

Rada Trajkoviq ka tri pyetje për Aleksandar Vuçiqin rreth barrikadave në veri të Kosovës

Politikë
Hoti: Qeveria Kurti ua paguan rrymën atyre që vendosën barrikadat në veri

Hoti: Qeveria Kurti ua paguan rrymën atyre që vendosën barrikadat në veri

Kosovë
Ministri italian Tajani: Heqja e barrikadave në veri, rezultat i punës BE, SHBA dhe NATO

Ministri italian Tajani: Heqja e barrikadave në veri, rezultat i punës BE, SHBA dhe NATO

Kosovë
Largohet barrikada e fundit në Zupç të Zubin Potokut

Largohet barrikada e fundit në Zupç të Zubin Potokut

Politikë
Buhler: Perëndimi e ka toleruar tepër gjatë retorikën luftarake serbe, por edhe Qeveria e Kosovës duhet të ketë kujdes

Buhler: Perëndimi e ka toleruar tepër gjatë retorikën luftarake serbe, por edhe Qeveria e Kosovës duhet të ketë kujdes

Kosovë