LAJMI I FUNDIT:

Artriti

42 Artikuj

“Sëmundja e mbretërve” po rikthehet: Cilat janë simptomat e artritit dhe si duhet të ndryshoni dietën tuaj

“Sëmundja e mbretërve” po rikthehet: Cilat janë simptomat e artritit dhe si duhet të ndryshoni dietën tuaj

Këshilla mjekësore
Disa nga simptomat dhe shenjat e hershme se mund të keni artrit

Disa nga simptomat dhe shenjat e hershme se mund të keni artrit

Shëndetësi Lajme
A mund ta shkaktojë kërcitja e gishtave artritin

A mund ta shkaktojë kërcitja e gishtave artritin

Shëndetësi Lajme
Katër fruta që ndihmojnë në mbrojtjen kundër artritit

Katër fruta që ndihmojnë në mbrojtjen kundër artritit

Këshilla mjekësore
Katër fruta të mbushura me kalium që mund të mbrojnë kyçet

Katër fruta të mbushura me kalium që mund të mbrojnë kyçet

Të njohim produktet
Nëse natën ndieni një dhimbje të fortë në nyja, jeni në rrezik në gjashtëdhjetë ditët e ardhshme

Nëse natën ndieni një dhimbje të fortë në nyja, jeni në rrezik në gjashtëdhjetë ditët e ardhshme

Këshilla mjekësore
Ushqimi fantastik që ndihmon në reduktimin e inflamacionit dhe koha më e mirë e ditës për ta ngrënë atë

Ushqimi fantastik që ndihmon në reduktimin e inflamacionit dhe koha më e mirë e ditës për ta ngrënë atë

Si të…
Ushqimet që duhet shmangur nëse vuani nga artriti

Ushqimet që duhet shmangur nëse vuani nga artriti

Këshilla mjekësore
Ndikimi i temperaturave të larta te dhimbjet kronike

Ndikimi i temperaturave të larta te dhimbjet kronike

Shëndetësi Lajme
Gihti: Çfarë të hani e çfarë të shmangni

Gihti: Çfarë të hani e çfarë të shmangni

Këshilla mjekësore
A ndihmon masazhi për artritin?

A ndihmon masazhi për artritin?

Shëndetësi Lajme
Sëmundjet që dëmtojnë nyjat, artriti dhe artralgjia

Sëmundjet që dëmtojnë nyjat, artriti dhe artralgjia

Shëndetësi Lajme
Disa mënyra për të lehtësuar dhimbjet e artritit

Disa mënyra për të lehtësuar dhimbjet e artritit

Shëndetësi Lajme
12 tetori – Dita Botërore e Artritit

12 tetori – Dita Botërore e Artritit

Këshilla mjekësore
E vërtetuar: Kopshtaria zvogëlon depresionin dhe artritin për shkak të baktereve të mira që gjenden në tokë

E vërtetuar: Kopshtaria zvogëlon depresionin dhe artritin për shkak të baktereve të mira që gjenden në tokë

Shëndetësi Lajme
Mbipesha, rreziqet shëndetësore dhe mënyrat e parandalimit

Mbipesha, rreziqet shëndetësore dhe mënyrat e parandalimit

Këshilla mjekësore
Soda e bukës kundër inflamacionit – reumatizmit dhe artritit,  mënyra si ta përdorni

Soda e bukës kundër inflamacionit – reumatizmit dhe artritit, mënyra si ta përdorni

Shëndetësi Lajme
Ushqimet e shëndetshme që mund të shkaktojnë simptoma të artritit

Ushqimet e shëndetshme që mund të shkaktojnë simptoma të artritit

Shëndetësi Lajme
Ecje një orë në javë apo 15 minuta në ditë për të mbajtur nën kontroll osteoartritin

Ecje një orë në javë apo 15 minuta në ditë për të mbajtur nën kontroll osteoartritin

Shëndetësi Lajme
Artriti: Tri metoda efektive për të zvogëluar dhimbjen dhe inflamacionin e nyjave

Artriti: Tri metoda efektive për të zvogëluar dhimbjen dhe inflamacionin e nyjave

Shëndetësi Lajme
Ilaçi kundër artritit ul vdekshmërinë nga coronavirusi për dy të tretat: Gjetjet e reja nga shkencëtarët janë inkurajuese

Ilaçi kundër artritit ul vdekshmërinë nga coronavirusi për dy të tretat: Gjetjet e reja nga shkencëtarët janë inkurajuese

Shëndetësi Lajme
Dhimbja e nyjeve – ndër ankesat më të shpeshta në sëmundjet reumatike

Dhimbja e nyjeve – ndër ankesat më të shpeshta në sëmundjet reumatike

Temat Javore
Nxirreni nga trupi acidin urik, shërojeni artritin: Tri ilaçe popullore të cilat me siguri funksionojnë!

Nxirreni nga trupi acidin urik, shërojeni artritin: Tri ilaçe popullore të cilat me siguri funksionojnë!

Mjekësi alternative
Rreptësisht e ndaluar: Personat të cilët vuajnë nga artriti këta artikuj assesi nuk bën t’i hanë!

Rreptësisht e ndaluar: Personat të cilët vuajnë nga artriti këta artikuj assesi nuk bën t’i hanë!

Këshilla mjekësore