LAJMI I FUNDIT:

Afganistani

1064 Artikuj

Vriten tre turistë spanjollë në Afganistan

Vriten tre turistë spanjollë në Afganistan

Azia
Kabul, shtëpia nr. 30: A mund të mbijetojë gazetaria në Afganistan?

Kabul, shtëpia nr. 30: A mund të mbijetojë gazetaria në Afganistan?

Cult+
Pamje nga përmbytjet masive në Afganistan, më shumë se 300 të vdekur

Pamje nga përmbytjet masive në Afganistan, më shumë se 300 të vdekur

Nga Bota
Talibanët na shënjuan, na rrahën, na përzunë: Kështu e mbajmë gazetën tonë afgane në mërgim

Talibanët na shënjuan, na rrahën, na përzunë: Kështu e mbajmë gazetën tonë afgane në mërgim

Cult+
Këto janë vendet ku TikTok tashmë është i ndaluar – dhe nuk janë pak

Këto janë vendet ku TikTok tashmë është i ndaluar – dhe nuk janë pak

Aplikacione
Udhëheqësit talebanë të Afganistanit lëshojnë mesazhe të ndryshme për Bajram – ja çfarë shohin ekspertët në to

Udhëheqësit talebanë të Afganistanit lëshojnë mesazhe të ndryshme për Bajram – ja çfarë shohin ekspertët në to

Nga Bota
Një aeroplan rus me gjashtë persona në bord “u përplas” në malet e Afganistanit – pasi u zhduk nga radarët

Një aeroplan rus me gjashtë persona në bord “u përplas” në malet e Afganistanit – pasi u zhduk nga radarët

Nga Bota
Rrëzohet një aeroplan rus në Afganistan, dyshohet se gjendeshin katër anëtarë të ekuipazhit dhe dy pasagjerë

Rrëzohet një aeroplan rus në Afganistan, dyshohet se gjendeshin katër anëtarë të ekuipazhit dhe dy pasagjerë

Azia
Videoja e djalit bëri xhiron e botës – ai shikoi kamerën dhe krijoi kaos në rrjetet sociale

Videoja e djalit bëri xhiron e botës – ai shikoi kamerën dhe krijoi kaos në rrjetet sociale

Fun Lajme
Dasmë masive në Afganistan, 50 çifte kurorëzojnë martesën në të njëjtën ditë për shkak të kostove të larta

Dasmë masive në Afganistan, 50 çifte kurorëzojnë martesën në të njëjtën ditë për shkak të kostove të larta

Interesante
Afganistani nuk është më prodhuesi më i madh i opiumit në botë

Afganistani nuk është më prodhuesi më i madh i opiumit në botë

Nga Bota
Kina – fuqia e radhës që do ta pësojë nga talebanët

Kina – fuqia e radhës që do ta pësojë nga talebanët

Matthew Henderson
Një tërmet tjetër me fuqi 6.3 magnitudë në pjesën perëndimore të Afganistanit

Një tërmet tjetër me fuqi 6.3 magnitudë në pjesën perëndimore të Afganistanit

Azia
Së paku 120 të vdekur nga tërmeti i fuqishëm në Afganistan dhe së paku 1,000 të lënduar

Së paku 120 të vdekur nga tërmeti i fuqishëm në Afganistan dhe së paku 1,000 të lënduar

Azia
Tërmet në Afganistan, të paktën 14 të vdekur

Tërmet në Afganistan, të paktën 14 të vdekur

Azia
Shpëtohet në Kabul gruaja që për 25 vite u mbajt e mbyllur në dhomën e errët

Shpëtohet në Kabul gruaja që për 25 vite u mbajt e mbyllur në dhomën e errët

Azia
Afganistani

Afganistani

Cult+
Rikthimi i talebanëve në pushtet, gazetarët afganë flasin për jetën atje dhe mikpritjen në Kosovë

Rikthimi i talebanëve në pushtet, gazetarët afganë flasin për jetën atje dhe mikpritjen në Kosovë

Donjeta Zeqiraj
Bota duhet të bashkohet tani për të ndalur shtypjen e talebanëve ndaj grave dhe vajzave afgane

Bota duhet të bashkohet tani për të ndalur shtypjen e talebanëve ndaj grave dhe vajzave afgane

Opinione
Talebanët ndalojnë sallonet e bukurisë së grave në Afganistan

Talebanët ndalojnë sallonet e bukurisë së grave në Afganistan

Azia
Sulm i përgjakshëm në Afganistan

Sulm i përgjakshëm në Afganistan

Azia
Rreth 80 vajza u helmuan në dy sulme në shkollat ​​fillore në Afganistan

Rreth 80 vajza u helmuan në dy sulme në shkollat ​​fillore në Afganistan

Azia