0Shares

Një sulmues i armatosur hapi zjarr në një nga zyrat e Shërbimit të Sigurisë Federale ruse (FSB) në qytetin e largët lindor të Habarovskit, duke vrarë një oficer dhe një vizitor.

Të shtënat ndodhën këtë të premte në një dhomë pritjeje të zyrës së FSB-së në Khabarovsk, shkruan “RT”.

Sulmuesi hapi zjarr jashtë kontrollit të sigurisë, duke vrarë një oficer të FSB-së dhe një nga vizitorët, që raportohet se është shtetas i një prej ish-vendeve te Bashkimit Sovjetik.

Sulmuesi u vra nga rojet e sigurisë.

Ai u identifikua më vonë si një 18-vjeçar që jetonte në rajonin e Khabarovskit, dhe pretendonte se kishte lidhje me një grup neo-nazist.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)