Spektakël para 90 mijë tifozëve, Real Madridi mposht Milanin me një rikthim të çmendur

Milan dhe Real Madrid kanë zhvilluar një ndeshje miqësore në stadiumin Rose Bowl në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ka qenë një ndeshje spektakolare para rreth 90 mijë tifozëve të pranishëm, ku në fund Real Madridi ka triumfuar me rezultat të ngushtë 3-2.

Në fakt Los Blancos kanë fituar këtë ndeshje me rikthim, pasi në pjesën e parë ishte gjiganti italian Milan që kishte krijuar epërsi të dy golave 2-0.

Christian Pulisic harkoi bukur nga këndi derisa Fikayo Tomori realizoi për 1-0 në minutën e 25-të.

Transferimi i ri i Milanit, Luka Romero e dyfishoi epërsinë në minutën e 42-të duke realizuar një gol të bukur nga distanca për 2-0.

Rikthimi i Real Madridit ndodhi në pjesën e dytë me uruguaianin Federico Valverde që realizoi dy gola të shpejtë brenda dy minutave, në 57 dhe 59-të.

E për golin e fitores u përkujdes ylli brazilian Vinicius Junior në minutën e 84-të, ku pas një asistimi nga Luka Modric doli përballë portierit Mike Maignan dhe me lehtësi shënoi për 3-2. /Telegrafi/

Ylli i Leverkusenit refuzon të nënshkruajë kontratën e re, i thotë klubit se dëshiron të transferohet te Bayern Munichu

Ekspertët e futbollit shpërthejnë në

Ekspertët e futbollit shpërthejnë në "vjedhjen" që VAR-i ia bëri Danimarkës përballë Gjermanisë

Zbulohet se kush është personi i maskuar që u largua nga çatia e Sigal Iduna Park nga forcat speciale

Tifozëve të Real Madridit nuk do t’u pëlqejë aspak deklarata e Nachos për Yamalin

Spanja merr një vendim të madh për Lamine Yamal në lidhje me ligjin e rreptë gjerman