0Shares

Një qytetar me origjinë shqiptare me banim në Aigle të kantonit Vaud (Zvicër frankofone) ka fituar 27.2 milionë franga në lotarinë Euromillions.

Siç bënë të ditur mediet, fatlumi një i ri 26 vjeçar ka plotësuar të martën biletën e lotarisë me të gjithë numrat e qëlluar.

Ai ka rrethuar numrat: 19, 23, 34, 47 dhe 50 si dhe yjet numër 4 dhe 6, duke i qëlluar kështu që të gjithë, raporton Albinfo.

Fituesi me fat është një djalosh modest dhe beqar. Ai ka fituar shumën e dytë më të madhe në Zvicër. Ndërsa rekordin me 99 milionë franga e kishte fituar një qytetar portugez në Sierre (VS) në vitin 2005. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)