Roma përmbys rezultatin ndaj Sienës

Claudio Ranieri ka filluar me fitore debutimin e tij në stolin menaxhues të Romës, pasi ekipi nga kryeqyteti italian u rikthye nga disavantazhi minimal prej 1-0 në pjesë të parë, për të fituar në fund të ndeshjes me rezultat 2-1.

Vendasit kaluan në epërsi pas 26 minutash lojë me anë Massimo Maccarone, që ishte edhe goli i vetëm i pjesës së parë.

Ndryshe nga e para, pjesa e dytë ishte në favor të mysafirëve, që barazuan me anë Phelippe Mexes në minutën e 72-të.

Që nga minuta e 78-të vendasit mbetëm me një lojtar më pak në fushë, pas përjashtimit të Paul Codrea, të cilën përparësi e shfrytëzuan romakët që shënuan golin e fitores me anë të John Arne Riise, dy minuta para fundit të kohës së rregullt.