Portugalia e Ronaldos mposht Belgjikën (Video)

Portugalia ka arritur të shënojë fitore me rezultat 2-1 kundër Belgjikës.

Portugalia kaloi në avantazh me golin e shënuar nga Luis Nani në minutën e 20-të.

Ishte Andrea Gomez ai që asistoi për portugezin që luan ne Fenerbahcen.

Portugalia pastaj shënoi golin e dytë me Cristiano Ronaldon. CR7 shënoi me kokë pas harkimit të bukur të Joao Mario.

Belgët zbutën epërsinë e portugezëve me golin e shënuar nga Romelu Lukaku në minutën e 62-të.

Belgët nuk mundën të bëjnë më shumë dhe ndeshja mbaroi me rezultat 2-1. /Telegrafi/

1-0: Portugalia kalon në epërsi ndaj Belgjikës me golin e Nanit.

Posted by Telegrafi Sport on 2016-03-29

2-0: Ronaldo shënon golin e dytë të Portugalisë ndaj Belgjikës.

2-1: Romelu Lukaku shënon ndaj Portugalisë.

Ilir Daja largohet nga Ballkani, përshëndetet me lojtarët pas ndeshjes me Malishevën

Superliga
Nga lavdërimet që mori nga Lineker te foto e festës me Icardin: Si ishte bërë hit në rrjetet sociale para disa vitesh Almazbekov, transferimi më i Llapit

Superliga
U përball me të dy ekipet, trajneri i Valladolidit tregon dallimin mes Real Madridit dhe Barcelonës

Rezultatet dhe renditja në Ligën e Parë: Drenica dhe Vëllaznimi në formë, Prishtina e Re fiton derbin