Nuk ka fitues në Skenderaj, Drenica dhe Gjilani ndahen në paqe

Drenica dhe Gjilani janë ndarë në paqe në kuadër të ndeshjes së fundit të xhiros së katërt.

Dy skuadrat u përballen në stadiumin ‘Bajram Aliu’ në Skënderaj, në një sfidë që përfundoi pa gola 0-0.

Qemail Elshani pati rastin më të mirë për vendasit në pjesën e parë, teksa Veliu, Kurtaj e Hajdari për mysafirët, por që pa e arritur cakun.

Vakia e kësaj ndeshje ishte se gjyqtari Dardan Çaka akordoi penallti në minutën e 30-të për Gjilanin, por pas konsultimit me gjyqtarin e katërt Alban Shalën ai e anuloi vendimin e tij.

Kësisoj 45 minutat e para përfunduan me rezultat të barabartë 0-0.

Në pjesën e dytë mysafirët patën më shumë nga loja, duke krijuar disa raste të mira shënimi.

Ardit Hila, Gerhard Progni, Fiton Hajdari e Shend Kelmendi patën raste të mira shënimi, por që goditjet e tyre u ndalën nga portieri vendas Ymeri.

Kësisoj në fund dy skuadrat u ndanë në paqe, teksa kanë grumbulluar nga pesë pikë pas katër xhirove ku ndajnë pozitën pesë dhe gjashtë.

Në xhiron e ardhshme që luhet këtë fundjavë, Drenica do të ketë një takim tejet të vështirë pasi luan në udhëtim te Ballkani.

Në anën tjetër Gjilani i trajnerit Mezani do të mirëpres në shtëpi befasinë e këtij kampionati, Arbërinë. /Telegrafi/

Pak para ndeshjes me Kosovën, lojtarët rumunë kishin një vizitë befasuese

Jurgen Klopp do të kthehet në bankinë – por ka një

Jurgen Klopp do të kthehet në bankinë – por ka një "rreng"

Live Kosovë - Rumani, Dardanët synojnë ta nisin me fitore edicionin e ri të Ligës së Kombeve

Top dhjetë skuadrat më të shtrenjta në botë – ka disa befasi të mëdha në listë

Real Madridi i pakënaqur me komentet e Vinicius Jr, Los Blancos tani janë më të hapur për ta larguar

Kushtrim Mushica përzgjedh formacionin e tij të preferuar të Kosovës për ndeshjen ndaj Rumanisë