LAJMI I FUNDIT:

Ndodh edhe kjo: Gjyqtari godet me thikë një futbollist gjatë një ndeshje në Argjentinë

Ndodh edhe kjo: Gjyqtari godet me thikë një futbollist gjatë një ndeshje në Argjentinë

Një gjyqtar raportohet se e ka goditur me thikë një futbollist gjatë një ndeshje të grupmoshave në Argjentinë, në një përleshje që bëri që lojtari të shkojë në spital me një mushkëri të shpuar.

Gjyqtari Remigio Armoa raportohet se është arrestuar pasi ka goditur me thikë një lojtar gjatë një ndeshje në provincën e Misiones.

Ky incident tragjik ka ndodhur pas një përleshjeje që ndodhi mes lojtarëve të të dyja ekipeve, duke përfshirë edhe gjyqtarin.

Armoa më pas e nxori thikën dhe goditi njërin prej lojtarëve në gjoks. Viktima u rrëzua në fushë dhe më pas u nxor nga fusha me ndihmën e bashkëlojtarëve.

Viktima, i identifikuar si Kevin A. nga mediat lokale, pësoi një shpim në mushkëri si pasojë e këtij sulmi.

Sidoqoftë, falë ndërhyrjes në kohë të ekipit mjekësor ai tanimë është jashtë rrezikut për jetë. Imazhet e publikuara më vonë treguan atë duke vazhduar procesin e rikuperimit në spital, me një fashë në anën e majtë të gjoksit.

“Kevin është mrekullisht gjallë. Për familjen, është një moment mjaft delikat pasi ai është Messi i familjes. Ai është një djalosh që e ka dhuratë nga Zoti talentin për futboll”, ka thënë xhaxhai i tij.

Armoa u përpoq të ikte, por më vonë u kap nga policia lokale, e cila gjeti edhe thikën e përdorur gjatë kryerjes së aktit.

Aktualisht policia argjentinase po heton rastin, ndërkohë lojtari po vazhdon rikuperimin e tij nën mbikëqyrjen e personelit mjekësor./Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Bayern Munichu merr vendim përfundimtar për trajnerin Thomas Tuchel

Bayern Munichu merr vendim përfundimtar për trajnerin Thomas Tuchel

Bundesliga
Modric i ka vendosur vetes një objektiv pas largimit nga Real Madridi

Modric i ka vendosur vetes një objektiv pas largimit nga Real Madridi

La Liga
Barcelona e zemëruar me trajnerin e tyre për promovimin e lojërave të fatit

Barcelona e zemëruar me trajnerin e tyre për promovimin e lojërave të fatit

La Liga
Revolucion i thellë te Bayerni - vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Revolucion i thellë te Bayerni - vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Bundesliga
Fabrizio Romano jep përditësim mbi njoftimin e Real Madridit për marrëveshjen me Mbappen

Fabrizio Romano jep përditësim mbi njoftimin e Real Madridit për marrëveshjen me Mbappen

Ndërkombëtare
Kalo në kategori