LAJMI I FUNDIT:

Mbështetje për Palestinën: Tifozët vendosën dy koreografi që nuk lënë askënd indiferent

Mbështetje për Palestinën: Tifozët vendosën dy koreografi që nuk lënë askënd indiferent

Tifozët e klubit tunizian Club Africain realizuan dy koreografi fantastike në ndeshjen e Kupës së Konfederatave Afrikane (Liga e Evropës Afrikane) kundër ekipit Dreams nga Gana në shenjë solidariteti me Palestinën.

Për koreografinë e parë, ata përdorën motive nga seriali “Peaky Blinders” dhe ngritën personazhe pas të cilëve qëndronin flamujt e Francës, SHBA-së dhe Britanisë së Madhe.

“Me urdhër të vrasësve të fëmijëve”, ishte mbishkrimi i koreografisë.

Në rrëzë të koreografisë kishte edhe një mbishkrim – “Mirëserdhët në makthin e tuneleve të Gazës”.

Një koreografi tjetër tregon ndërtesat e shembura në Gaza pranë një prej fëmijëve viktima të izraelitëve ndaj civilëve palestinezë.

“Krimet e luftës formojnë zemrat dhe krijojnë rezistencë”, thuhej në mesazh.

Club Africain mposhti Dreams me rezultat 2-0, me golat e shënuar nga Tayeb Meziani dhe Kingsley Eduwo. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Premier League
Finalja e EFL Cup, Chelsea – Liverpool: Luhet për trofeun e parë në Angli

Finalja e EFL Cup, Chelsea – Liverpool: Luhet për trofeun e parë në Angli

Premier League
Objektivi i Real Madridit etiketon Sergio Ramos si idhullin e tij

Objektivi i Real Madridit etiketon Sergio Ramos si idhullin e tij

La Liga
Kush është Robert Ibertsberger, ndihmësi i Franco Fodas që synon ta dërgojë Kosovën në Kampionatin Botëror

Kush është Robert Ibertsberger, ndihmësi i Franco Fodas që synon ta dërgojë Kosovën në Kampionatin Botëror

Përfaqësuesja e Kosovës
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Kalo në kategori