Llapi mposht Malishevën, për ta dërguar në zonën e barazhit

Llapi ka fituar si mysafir i Malishevës me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 31-të në BKT Superligën e Kosovës.

Pjesa e parë edhe pse interesante dhe me aksione, nuk solli gola.

Në pjesën e dytë Llapi ishte më i rrezikshëm, duke gjetur golin fillimisht në minutën e 57-të, kur Arbnor Ramadani shënoi  për 1-0.

Kur zhvillohej koha shtesë, Llapi gjeti edhe golin e dytë që erdhi me Adem Maliqin për 2-0.

Llapi me këtë fitore përforcon pozitën e katërt dhe afrohet me Dritën dhe Gjilanin, pasi aktualisht ka 53 pikë.

Në nën tjetër Malisheva me këtë humbje bie në pozitën e tetë më 37 pikë. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Guardiola zbulon të preferuarin e tij për Topin e Artë dhe nuk është Vinicius Jr dhe as Bellingham

U transferua në Arabi Saudite në moshën 26-vjeçare, Koeman ia mbyll dyert e kombëtares yllit holandez

Drejtuesit e Man Utd dalin me deklaratë për Ten Hag pas rezultatit katastrofik ndaj Liverpoolit

Matematikani përdor algoritme për të parashikuar se cilat skuadra do të kualifikohen tutje në Ligën e Kampionëve

Osimhen mirëpritet nga mijëra tifozë të Galatasarayt, detaje të marrëveshjes dhe klauzolave