0Shares

Një shkencëtare mjeko-ligjore ka pësuar një dëmtim serioz të trurit pasi një bllok akulli ra mbi të gjatë një ndërprerjeje të cigareve.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Anna Zhuravlyova, 27, e cila u godit nga një copëz akulli që ra nga rreth 27 metra lartësi nga maja e një ndërtese tetëkatëshe në Moskë.

Pamjet thuhet se tregojnë momentin kur ajo bie prapa, para se të përplasej me kokë në tokë.

Dëshmitarët nxituan dhe u përpoqën të ndihmojnë Annan pas incidentit, megjithatë ajo është dërguar në spital, ku u diagnostikua me ‘lëndim të trurit, tronditje dhe thyerje’. Ajo tani është nën vëzhgim të kujdesit intensiv.

Anna është një shkencëtare juniore në Institutin e Kërkimit Shkencor të Akademisë së Prokurorit të Përgjithshëm të Rusisë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)