LAJMI I FUNDIT:

Haradinaj po akuzohet për vrasjen e disa romëve

Haradinaj po akuzohet për vrasjen e disa romëve

Po vazhdon seanca gjyqësore kundër liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj.

Në fjalën e prokurorit thuhet se Haradinaj dyshohet për vrasjen e disa romëve në Kosovë gjatë kohës së luftës.

Prokurori ka thënë se romët kanë dhënë emrat e viktimave dhe sipas tyre Haradinaj ka shtyrë njerëz për t’i kryer veprat, raporton Indeksonline.

Në provat e prokurorisë jepen edhe disa emra të viktimave.