Hamburg fiton bindshëm, Bayern barazon me Werderin

Hamburgu ka shënuar fitoren më të thellë në Bundesliga në ndeshjet e sitme, duke mposhtur me rezultat 4-1 ekipin e Borussia Dortmund, derisa Bayerni ka shënuar edhe barazimin e dytë nën urdhrat e trajnerit të ri Louis van Gaal, kësaj here përballë Werder Bremen.

Në ndeshjen e zhvilluar në Nordbank Arena, u shënuan katër gola brenda 12 minutash, me Guy Demel që shënoi pas vetëm tri minutash lojë për Hamburgun.

Dortmund barazoi shumë shpejt me anë të Nelson Valdez, por dy gola të tjerë të shpejtë shënuar nga Ze Roberto dhe Jose Paolo Guerrero (10’ dhe 12’) sollën epërsinë e lartë për vendasit. Zëvendësuesi Marcus Berg vulosi gjithçka në minutën e 72-të.

Mesfushori i kombëtares gjermane, Mesut Ozil në fund të pjesës së parë (39’) i dha epërsinë Bremenit në ndeshjen e zhvilluar në Alliaz Arena, para se Mario Gomez të barazojë për Bayernin në pjesën e dytë (72’).

Nga ndeshjet tjera Stuttgart është rikthyer nga humbja e javës së kaluar përballë Wolfsburgut, për të shënuar fitore 4-2 ndaj Freiburg.

Real Madridi vendos yllin e madh të Man Cityt si objektivin kryesor të verës 2025

Dënimi i pazakontë që Hansi Flick i dhuroi Yamalit pasi theu një rregull të brendshëm të ekipit

“Ky ekip i Realit nuk është Galacticos”, Seedorf nis një debat në lidhje me ekipin aktual të Los Blancos

Di Maria nuk hezitoi kur tregoi trajnerin më të keq me të cilin ka punuar gjatë karrierës së tij