LAJMI I FUNDIT:

​Dy familje rrihen mes vete, shtatë të arrestuar në Prizren

​Dy familje rrihen mes vete, shtatë të arrestuar në Prizren
Foto: Ilustrim

Stacioni Policor Prizren ka pranuar informacion se në rrugën ‘Selajdin Berisha ’’ në Prizren është një rast mosmarrëveshje në mes të dy familjeve.

Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë arrestuar personat me inicialet B.B. (52), B.B. (46) B.B. (24), A.B. (23),S.SH. (70), V.SH. (38), dhe J.SH. (33), të cilët dyshohet se pas një mosmarrëveshje kanë sulmuar fizikisht njeri tjetrin.


Të dyshuarit janë shoqëruar në stacionin policor në Prizren, në prani të avokatëve mbrojtës janë intervistuar.

Pas intervistimit, prokurori i shtetit ndaj të dyshuarve ka lëshuar masën e ndalimit për 48 orë dhe ndaj tyre do të ngrihet kallëzim penal për veprat penale kanosje dhe sulm.