LAJMI I FUNDIT:

Kuzhina e huaj

‘Cordon bleu’: Mish viçi i skuqur i mbushur me djathë dhe proshutë

‘Cordon bleu’: Mish viçi i skuqur i mbushur me djathë dhe proshutë

Kuzhina e huaj
Speca të mbushur në tigan në mënyrën japoneze: Bëhen shumë shpejt dhe konsiderohen si një specialitet i paparë

Speca të mbushur në tigan në mënyrën japoneze: Bëhen shumë shpejt dhe konsiderohen si një specialitet i paparë

Kuzhina e huaj
Alfredo me gjoks pule për ditët e verës

Alfredo me gjoks pule për ditët e verës

Kuzhina e huaj
Gjevrek me susam: Pjekurinë turke të cilën duhet patjetër ta provoni!

Gjevrek me susam: Pjekurinë turke të cilën duhet patjetër ta provoni!

Kuzhina e huaj
Kështu përgatitet mishi i pulës në mënyrën turke – drekë e lehtë e cila nuk harrohet!

Kështu përgatitet mishi i pulës në mënyrën turke – drekë e lehtë e cila nuk harrohet!

Kuzhina e huaj
Recetë origjinale për trahana: Kur të provoni këtë çorbë, nuk do të dëshironi më asnjë tjetër!

Recetë origjinale për trahana: Kur të provoni këtë çorbë, nuk do të dëshironi më asnjë tjetër!

Kuzhina e huaj
Naan, bukë e shijshme indiane, të cilën të gjithë dëshirojnë ta provojnë?!

Naan, bukë e shijshme indiane, të cilën të gjithë dëshirojnë ta provojnë?!

Kuzhina e huaj
Tortë turke e lagur

Tortë turke e lagur

Kuzhina e huaj
Vikend grykësish: Pitja-shpagetë më e shijshme, pite të cilën e keni provuar

Vikend grykësish: Pitja-shpagetë më e shijshme, pite të cilën e keni provuar

Kuzhina e huaj
Vezë në mënyrën turke për kafjall

Vezë në mënyrën turke për kafjall

Kuzhina e huaj
Focaccia italiane: E butë, krokante dhe me rozmarinë aromatike

Focaccia italiane: E butë, krokante dhe me rozmarinë aromatike

Kuzhina e huaj
Omëletë tajlandeze e gatshme për 90 sekonda: E butë nga brenda, kërcëlluese nga jashtë, ju pushton përnjëherë!

Omëletë tajlandeze e gatshme për 90 sekonda: E butë nga brenda, kërcëlluese nga jashtë, ju pushton përnjëherë!

Kuzhina e huaj
Mahmudie veziri – shije kulmore dhe kënaqësi

Mahmudie veziri – shije kulmore dhe kënaqësi

Kuzhina e huaj
Çimburi, specialitet kulmor: Kafjall i shijshëm nga mishi i qengjit dhe vezët!

Çimburi, specialitet kulmor: Kafjall i shijshëm nga mishi i qengjit dhe vezët!

Kuzhina e huaj
Musaka greke

Musaka greke

Kuzhina e huaj
Gozleme: Simite më të shijshme turke të mbushura me djathë!

Gozleme: Simite më të shijshme turke të mbushura me djathë!

Kuzhina e huaj
Mish i bardhë i pulës i fërguar shpejt në mënyrën tajlandeze

Mish i bardhë i pulës i fërguar shpejt në mënyrën tajlandeze

Kuzhina e huaj
Shpageta me salcë kremoze arrash

Shpageta me salcë kremoze arrash

Kuzhina e huaj
Cannelloni me spinaq – një pjatë italiane që askush nuk mund t’i rezistojë

Cannelloni me spinaq – një pjatë italiane që askush nuk mund t’i rezistojë

Kuzhina e huaj
Gatuani fritatën e famshme: Kjo omëletë tradicionale italiane ka shije të mrekullueshme!

Gatuani fritatën e famshme: Kjo omëletë tradicionale italiane ka shije të mrekullueshme!

Kuzhina e huaj
Specialitet tradicional grek: Si të bëni djathë feta

Specialitet tradicional grek: Si të bëni djathë feta

Kuzhina e huaj
Adana qebap: Recetë origjinale për ushqimin më të popullarizuar turk!

Adana qebap: Recetë origjinale për ushqimin më të popullarizuar turk!

Kuzhina e huaj
Omëletë franceze: Mënyra më e bukur dhe më e lehtë e gatimit të vezëve!

Omëletë franceze: Mënyra më e bukur dhe më e lehtë e gatimit të vezëve!

Kuzhina e huaj
Çorbë franceze nga kungulli dhe xhenxhefili

Çorbë franceze nga kungulli dhe xhenxhefili

Kuzhina e huaj