LAJMI I FUNDIT:

Blerton Nuha dhe Aban Delija përfaqësuan Kosovën në Kampionatin Evropian të çiklizmit rrugor

Blerton Nuha dhe Aban Delija përfaqësuan Kosovën në Kampionatin Evropian të çiklizmit rrugor
(Foto: Facebook/Federata e Çiklizmit të Kosovës)

Dy çiklistët tanë, Blerton Nuha dhe Alban Delija përfaqësuan Kosovën sot (e diel) në Kampionatin Evropian të çiklizmit rrugor, që po mbahet në Munih të Gjermanisë.

Gara ishte e gjatë 209 km me konkurrencë shumë të fortë, thuhet në njoftimin e Federatës së Çiklizmit të Kosovës.

Vlen të përmendet se kjo është hera e parë që Kosovës i lejohet të marrë pjesë me dy garues në këtë garë prestigjioze, pasi Kosova ka plotësuar numrin e pikëve në kategorizim.

Nuha dhe Delija do të garojnë më 17 gusht edhe në disiplinën kronometër individuale (ITT).

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Përfaqësueset

"Hera e parë që bëj video në stadiume, atmosferë mahnitëse" - Ramadani tregon emocionet para ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori