LAJMI I FUNDIT:

Çiklizmi

46 Artikuj

Udhëtoi për 525 ditë dhe përshkoi me biçikletë mbi 32 mijë kilometra, vizitoi 14 shtete – aventura e të riut nga Alaska në Argjentinë

Udhëtoi për 525 ditë dhe përshkoi me biçikletë mbi 32 mijë kilometra, vizitoi 14 shtete – aventura e të riut nga Alaska në Argjentinë

Amerika
Një nga çiklistët më të mirë të të gjitha kohërave, Alberto Contador, ka hequr 100 tumore

Një nga çiklistët më të mirë të të gjitha kohërave, Alberto Contador, ka hequr 100 tumore

Sporte tjera
A ndikon çiklizmi në pjellori te meshkujt?

A ndikon çiklizmi në pjellori te meshkujt?

Shëndetësi Lajme
Blerton Nuha dhe Aban Delija përfaqësuan Kosovën në Kampionatin Evropian të çiklizmit rrugor

Blerton Nuha dhe Aban Delija përfaqësuan Kosovën në Kampionatin Evropian të çiklizmit rrugor

Sporte tjera
Rrjedhë fotoja e parë e çiklistit që pësoi të çarë në kokë derisa garonte me biçikletë

Rrjedhë fotoja e parë e çiklistit që pësoi të çarë në kokë derisa garonte me biçikletë

Sporte tjera
Momenti kur çiklisti Joe Truman pësoi një përplasje të tmerrshme me 72 km/h, mbeti pa ndjenja dhe me një kockë të thyer

Momenti kur çiklisti Joe Truman pësoi një përplasje të tmerrshme me 72 km/h, mbeti pa ndjenja dhe me një kockë të thyer

Sporte tjera
Lista e ekipit të Kosovës për’ EYOF 2022 Banska Bystrica’

Lista e ekipit të Kosovës për’ EYOF 2022 Banska Bystrica’

Sporte tjera
Skena qesharake nga Tour de France: Çiklisti mendoi se e fitoi garën – por kundërshtari i tij kishte kaluar vijën e finishit shumë më parë

Skena qesharake nga Tour de France: Çiklisti mendoi se e fitoi garën – por kundërshtari i tij kishte kaluar vijën e finishit shumë më parë

Sporte tjera
Çiklistët luajnë “letra, guri, gërshëra” për të caktuar fituesin – momenti bëhet viral në rrjetet sociale

Çiklistët luajnë “letra, guri, gërshëra” për të caktuar fituesin – momenti bëhet viral në rrjetet sociale

Sporte tjera
Një nga sportistët më të mirë britanikë të të gjitha kohërave, Bradley Wiggins: Trajneri më abuzoi seksualisht

Një nga sportistët më të mirë britanikë të të gjitha kohërave, Bradley Wiggins: Trajneri më abuzoi seksualisht

Sporte tjera
Çiklisti bie 15 metra në “humnerë”, përpara se të përfundonte garën në top 10

Çiklisti bie 15 metra në “humnerë”, përpara se të përfundonte garën në top 10

Sporte tjera
Çiklizmi e përmirëson shëndetin – eGjeta me oferta n’biçikleta jua kursen xhepin!

Çiklizmi e përmirëson shëndetin – eGjeta me oferta n’biçikleta jua kursen xhepin!

Marketing
Ky aktivitet argëtues zvogëlon rrezikun e vdekshmërisë tek të rriturit e moshuar me 35 për qind

Ky aktivitet argëtues zvogëlon rrezikun e vdekshmërisë tek të rriturit e moshuar me 35 për qind

Shëndetësi Lajme
Derisa po kalonte vijën e “finishit” filloi të festojë, mendoi se fitoi medaljen e artë, çiklistja holandeze zhgënjehet kur mëson se është e dyta

Derisa po kalonte vijën e “finishit” filloi të festojë, mendoi se fitoi medaljen e artë, çiklistja holandeze zhgënjehet kur mëson se është e dyta

Dështime
Kështu funksionon motori i vogël për të cilin Lance Armstrong u akuzua se kishte mashtruar për vite me radhë

Kështu funksionon motori i vogël për të cilin Lance Armstrong u akuzua se kishte mashtruar për vite me radhë

Sporte tjera
Slloveni Tadej Pogacar bëhet çiklisti më i ri që arrin të fitojë Tour de France që nga viti 1904

Slloveni Tadej Pogacar bëhet çiklisti më i ri që arrin të fitojë Tour de France që nga viti 1904

Sporte tjera
Veshja e çiklizmit e Kate Moss është kaq elegante

Veshja e çiklizmit e Kate Moss është kaq elegante

Modë
Dy arsyet kryesore pse duhet ta vozitni biçikletën

Dy arsyet kryesore pse duhet ta vozitni biçikletën

Aktivitete sportive
Cila duhet të jetë distanca e domosdoshme midis vrapuesve dhe çiklistëve

Cila duhet të jetë distanca e domosdoshme midis vrapuesve dhe çiklistëve

Shëndetësi Lajme
Po filmohej gara e çiklizmit në Spanjë, helikopteri zbulon plantacionin me kanabis

Po filmohej gara e çiklizmit në Spanjë, helikopteri zbulon plantacionin me kanabis

Dështime
Çiklistëve në “Tour of Kosova” do t’u llogariten pikët nga Federatën Ndërkombëtare e Çiklizmit

Çiklistëve në “Tour of Kosova” do t’u llogariten pikët nga Federatën Ndërkombëtare e Çiklizmit

Sporte tjera
Helmetat e çiklizmit – argumentet pro dhe kundër vënies së tyre

Helmetat e çiklizmit – argumentet pro dhe kundër vënies së tyre

Aktivitete sportive
Çiklizmi është forma më e lumtur e transportit

Çiklizmi është forma më e lumtur e transportit

Lifestyle
Reklama kontroverse e garës së çiklizmit, shqetësoi mbrojtësit e të drejtave të njeriut (Foto)

Reklama kontroverse e garës së çiklizmit, shqetësoi mbrojtësit e të drejtave të njeriut (Foto)

Dështime