Bayern mposhtet nga Mainz

Bayern Munich vazhdon të jetë pa fitore në sezonin e ri, madje duke pësuar humbje befasuese me rezultat 2-1 nga ekipi i sapo-kthyer në Bundesliga 1, Mainz.

Golat për vendasit u shënuan që të dyja në pjesën e parë të ndeshjes, me Andreas Ivanschitz që hapi rezultatin pas 25 minutash me një goditja nga largësia, dhe Aristide Bance që dyfishoi tetë minuta para fundit të pjesës së parë.

I vetmi gol për bavarezët ishte një autogol në fillim të pjesës së dytë të ndeshjes, i shënuar Nikolce Noveski (47’), pas një harkimi të topit nga ana e Thomas Mueller.

Në anën tjetër Bayer Leverkusen ka vazhduar fillimin e fuqishëm të sezonit, duke shënuar fitore prej 5-0 ndaj Freiburg, derisa Borussia Dortmund dhe Stuttgart kanë ndarë pikët pas barazimit 1-1.

Di Maria nuk hezitoi kur tregoi trajnerin më të keq me të cilin ka punuar gjatë karrierës së tij

Carvajal tregon tri destinacionet e mundshme pas largimit nga Real Madridi

Dënimi i pazakontë që Hansi Flick i dhuroi Yamalit pasi theu një rregull të brendshëm të ekipit

Haaland u zemërua me Cucurellan shkaku i këngës së famshme, spanjolli zbuloi sfondin e tekstit të diskutueshëm

Zbulohet favoriti kryesor për ta zëvendësuar Ten Hagun në rast se Man Utd vendos ta shkarkojë atë

Real Madridi vendos yllin e madh të Man Cityt si objektivin kryesor të verës 2025