LAJMI I FUNDIT:
Meridiana Statovci

Meridiana Statovci

199 Artikuj

“Nuk besoj që do të bëhet liberalizimi këtë vit, është çështje e vjetër dhe e harruar”, – Qytetarët shprehin dëshirat për vitin 2023

“Nuk besoj që do të bëhet liberalizimi këtë vit, është çështje e vjetër dhe e harruar”, – Qytetarët shprehin dëshirat për vitin 2023

Meridiana Statovci
Procesi i Vettingut në drejtësi, pozita e opozita pajtohen për reformat e bëra në këtë drejtim

Procesi i Vettingut në drejtësi, pozita e opozita pajtohen për reformat e bëra në këtë drejtim

Meridiana Statovci
Përballen çdo ditë me vështirësi të mëdha – personat me aftësi të kufizuara në Kosovë, kërkojnë të jenë pjesë e barabartë e shoqërisë

Përballen çdo ditë me vështirësi të mëdha – personat me aftësi të kufizuara në Kosovë, kërkojnë të jenë pjesë e barabartë e shoqërisë

Meridiana Statovci
“Më shpejt mund të shpërbëhet BE-ja se të pranohemi ne”, ‘Do të pranohemi se e meritojmë” – qytetarët optimistë e pesimistë për aplikimin e Kosovës për anëtarësim në BE

“Më shpejt mund të shpërbëhet BE-ja se të pranohemi ne”, ‘Do të pranohemi se e meritojmë” – qytetarët optimistë e pesimistë për aplikimin e Kosovës për anëtarësim në BE

Meridiana Statovci
Qytetarët të shqetësuar me sulmet dhe gjendjen e krijuar në veri

Qytetarët të shqetësuar me sulmet dhe gjendjen e krijuar në veri

Meridiana Statovci
Kongresi Botëror për Persona me Aftësi të Kufizuara, Hovenier: Duhet të bëjmë më shumë për përmirësimin e personave me aftësi të kufizuara

Kongresi Botëror për Persona me Aftësi të Kufizuara, Hovenier: Duhet të bëjmë më shumë për përmirësimin e personave me aftësi të kufizuara

Meridiana Statovci
Vettingu i domosdoshëm, Shala nga IKD: Shembull i keq i reformave kur Qeveria ndërhyn dhe ua ul pagat gjyqtarëve

Vettingu i domosdoshëm, Shala nga IKD: Shembull i keq i reformave kur Qeveria ndërhyn dhe ua ul pagat gjyqtarëve

Meridiana Statovci
Haxhiu: Statistikat thonë se 80 për qind e viktimave të ngacmimeve seksuale dhe dhunimeve janë të mitura

Haxhiu: Statistikat thonë se 80 për qind e viktimave të ngacmimeve seksuale dhe dhunimeve janë të mitura

Meridiana Statovci
Rapsodi Fatmir Makolli tregon si festohej 28 nëntori në vitet e 90-ta: Edhe pse të frikësuar nga okupimi, festën nuk e ndalnim

Rapsodi Fatmir Makolli tregon si festohej 28 nëntori në vitet e 90-ta: Edhe pse të frikësuar nga okupimi, festën nuk e ndalnim

Meridiana Statovci
Rënia e natalitetit në Kosovë, kërkohet nga Qeveria të krijojë strategji financiare që fëmijët të rriten në kushte të mira

Rënia e natalitetit në Kosovë, kërkohet nga Qeveria të krijojë strategji financiare që fëmijët të rriten në kushte të mira

Meridiana Statovci
Takimi në Bruksel, qytetarët: Borrell dhe Lajçak po e mbështesin Serbinë, po i bëjnë trysni Kosovës

Takimi në Bruksel, qytetarët: Borrell dhe Lajçak po e mbështesin Serbinë, po i bëjnë trysni Kosovës

Meridiana Statovci
Vërshimet në Kosovë, situata drejt normalizimit – IHMK njofton se reshje të shiut do të ketë deri të mërkurën

Vërshimet në Kosovë, situata drejt normalizimit – IHMK njofton se reshje të shiut do të ketë deri të mërkurën

Meridiana Statovci
Shiu shkakton vërshime edhe në Deçan, Ramosaj: Gjashtë familjeve iu ka depërtuar uji në shtëpi

Shiu shkakton vërshime edhe në Deçan, Ramosaj: Gjashtë familjeve iu ka depërtuar uji në shtëpi

Meridiana Statovci
Tri kanale në Pejë rrezikojnë të dalin nga shtrati, Gashi: Disa familje kanë kërkuar ndihmë pasi janë përfshirë nga uji

Tri kanale në Pejë rrezikojnë të dalin nga shtrati, Gashi: Disa familje kanë kërkuar ndihmë pasi janë përfshirë nga uji

Meridiana Statovci
Më shumë se një muaj pa ministër të Shëndetësisë, opozita thotë se ky sektor është drejt degradimit dhe kolapsit

Më shumë se një muaj pa ministër të Shëndetësisë, opozita thotë se ky sektor është drejt degradimit dhe kolapsit

Meridiana Statovci
Studentët të zhgënjyer me parkingun nëntokësor: Na u mor hapësira e gjelbëruar – iu dha bizneseve

Studentët të zhgënjyer me parkingun nëntokësor: Na u mor hapësira e gjelbëruar – iu dha bizneseve

Meridiana Statovci
Java Globale e Ndërmarrësisë në Kosovë, Osmani: Gratë afariste e kanë të hapur derën e zyrës time për mbështetje

Java Globale e Ndërmarrësisë në Kosovë, Osmani: Gratë afariste e kanë të hapur derën e zyrës time për mbështetje

Meridiana Statovci
Familjet e skemës sociale në Kosovë jetojnë me 1 euro në ditë, kriza ekonomike ka “zhdukur” shtresën e mesme të popullësisë

Familjet e skemës sociale në Kosovë jetojnë me 1 euro në ditë, kriza ekonomike ka “zhdukur” shtresën e mesme të popullësisë

Meridiana Statovci
Ndotja e ajrit në Kosovë, eksperti Shala: Këtë vit mund të jetë më e theksuar për shkak të krizës energjetike

Ndotja e ajrit në Kosovë, eksperti Shala: Këtë vit mund të jetë më e theksuar për shkak të krizës energjetike

Meridiana Statovci
Pritjet e gjata për t’iu nënshtruar provimit për patentë shoferë, MMPHI: Vonesat po ndodhin në Prishtinë sepse ka fluks të madh të kandidatëve

Pritjet e gjata për t’iu nënshtruar provimit për patentë shoferë, MMPHI: Vonesat po ndodhin në Prishtinë sepse ka fluks të madh të kandidatëve

Meridiana Statovci
Vonesa deri në dy muaj për t’iu nënshtruar provimit për patentë shoferë – ankohen qytetarët

Vonesa deri në dy muaj për t’iu nënshtruar provimit për patentë shoferë – ankohen qytetarët

Meridiana Statovci
Qytetarët të shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Qytetarët të shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Meridiana Statovci
I pasionuar pas sporteve ekstreme, Anuar Neziraj piloti nëntë vjeçar që fluturon i vetëm me parashutë

I pasionuar pas sporteve ekstreme, Anuar Neziraj piloti nëntë vjeçar që fluturon i vetëm me parashutë

Meridiana Statovci
Qytetarët e përjetojnë rëndë rrahjen e të moshuarës në Pejë: “Kam qarë kur e kam parë videon…, e kam menduar nënën time”

Qytetarët e përjetojnë rëndë rrahjen e të moshuarës në Pejë: “Kam qarë kur e kam parë videon…, e kam menduar nënën time”

Meridiana Statovci