Policia e Kosovës njofton se gjatë ditës së djeshme (15 maj), ka arrestuar dy persona në Prishtinë.

Në raportin 24-orësh të publikuar nga PK thuhet se, njësia policore ka arritur të arrestojë një mashkull K/Shqiptar dhe një femër K/Shqiptare, pasi që të njëjtit në dy degë të ndryshme të një banke kanë arritur të deponojnë para të falsifikuara.

Ndërsa me vendim të prokurorit njëri nga të dyshuarit është dërguar në mbajtje dhe tjetri është liruar në procedurë të rregullt./Telegrafi/