Ancelotti i kënaqur me fitoren e Chelseat kundër United

Chelsea ka triumfuar kundër Manchester Unitedit pas ekzekutimit të penaltive në ndeshjen e zhvilluar të dielën në stadiumin Wembley, në ndeshjen e cila konsiderohet si ndeshja që hap sezonin e ri të futbollit në Angli.

“Community Shield 2009”, e zhvilluar ndërmjet fituesve të FA Cup (Chelsea) dhe fituesve të Ligës Premier (Manchester United), përfundoi me rezultat të barabartë prej 2-2, mirëpo pas ekzekutimit të penaltive, Blutë dolën më të suksesshëm.

“Jemi të lumtur sepse fituam një ndeshje shumë të vështirë. Manchesteri luajti më mirë se Chelsea në gjysmën e parë. Ata shënuan gol dhe për ne ishte një pjesë shumë e vështirë”.

“Pjesa e dytë ishte më e mirë për Chelsean, sepse shfaqëm më shumë forcë në lojë dhe më shumë kualitet”, ka thënë Ancelotti për “Sky Sports News”.

Dënimi i pazakontë që Hansi Flick i dhuroi Yamalit pasi theu një rregull të brendshëm të ekipit

Pep Guardiola i dërgon mesazh Thomas Mullerit

Di Maria nuk hezitoi kur tregoi trajnerin më të keq me të cilin ka punuar gjatë karrierës së tij

Zbulohet favoriti kryesor për ta zëvendësuar Ten Hagun në rast se Man Utd vendos ta shkarkojë atë

“Unë përpiqem t’u shpjegoj të gjithëve se ai nuk është një person i keq”, ylli i Barçës flet për Vinicius