Ky është karakteri i Bluve

Chelsea ka arritur të përmbysë rezultatin në ndeshjen ndaj Evertonit në Godisson Park, për të fituar me rezultat 2-1.

Ylli i ndeshjes ishte mesfushori veteran, Frank Lampard, i cili tregoi se ende ka shumë vite përpara me klubin, teksa Evertoni u tregua shumë i rrezikshëm.

Starti për vendasit ishte përallor. Në minutën e parë pas një harkimi të rrezikshëm në zonë më së miri u gjend Pienaar, i cili me një goditje të fuqishme e kaloi ekipin e tij në epërsi.

Më pas Evertoni qëlloi edhe një herë shtyllën nga gjuajtja e lirë dhe që nga ky moment Chelsea e mori lojën në dorë.

Frank Lampard e barazoi rezultatin pas asistimit të Ramiresit për të kthyer në lojë Blutë (42’).

Në pjesën e dytë vendasit u përpoqën të të shënojnë dhe një gol, por ishte Lampard ai që mbaroi dilemën e këtij takimit me golin e dytë për 2-1 dhe rezultatin përfundimtar (72’).

Me këtë fitore (të katërtën radhazi), Chelsea arrin në kuotën e 38 pikëve në vendin e tretë, katër pikë më pak se sa vendi i dytë Manchester City. /Telegrafi/

е1-2ч by Futbol2101

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Kështu do të duket Juventusi me Motta si trajner dhe Modricin si ‘gjeneral’ të mesfushës

Jurgen Klopp flet për herë të parë për përplasjen me Mohamed Salah

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Courtois është kthyer nga lëndimi, Ancelotti tregon se kush do ta ruajë portën ndaj Bayern Munich

Modric ka një “plan B” në rast largimi nga Reali Madridi, do të luante në Ligën e Kampionëve me fanellën e një gjiganti tjetër