Hamburg shënon fitore të thellë

Mladen Petric ka shënuar hat-trick për t’i ndihmuar Hamburgut të shkelë me njërën këmbë në fazën e grupeve të Europa League, duke shënuar fitore 5-1 ndaj fituesit të Kupës së Francës, Guingamp.

Hamburg nuk pati nevojë për shumë kohë për të heshtur publikun e zhurmshëm brenda stadiumit Roudourou, me Paulo Guerrero që shënoi pas vetëm shtatë minutash lojë.

Katër minuta më vonë gjermanët dyfishuan epërsinë, me Mladen Petric që shënoi golin e parë në ndeshje (11’). Dy golat e hershëm iu dhanë hapësirë më të madhe gjermanëve, të cilët nuk ndaluan së shënuari, dhe sulmuesi kroat shënoi edhe një gol tjetër në minutën e 26-të.

Trajneri i Hamburgut futi në lojë në pjesë të dytë Marcur Berg, si zëvendësim për Paulo Guerrero, dhe kjo iu shpagua, pasi ai shënoi golin e katërt për mysafirët pesë minuta në pjesë të dytë (50’).

Mlaten Petric kompletoi hat-trick katër minuta para fundit të kohës së rregullt, për t’i dhënë epërsinë 5-0 Hamburgut, tre minuta para se gjermanët t’ua falin një gol francezëve, me portierin Wolfgang Hesl që çoi topin në rrjetën e tij pas një harkimi të Deroff.

Di Maria nuk hezitoi kur tregoi trajnerin më të keq me të cilin ka punuar gjatë karrierës së tij

Carvajal tregon tri destinacionet e mundshme pas largimit nga Real Madridi

Dënimi i pazakontë që Hansi Flick i dhuroi Yamalit pasi theu një rregull të brendshëm të ekipit

Haaland u zemërua me Cucurellan shkaku i këngës së famshme, spanjolli zbuloi sfondin e tekstit të diskutueshëm

Zbulohet favoriti kryesor për ta zëvendësuar Ten Hagun në rast se Man Utd vendos ta shkarkojë atë

Real Madridi vendos yllin e madh të Man Cityt si objektivin kryesor të verës 2025